• اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

 • «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 • السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
  السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
 • اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
 • اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.
  اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.

  نقطه‌ى کانونى اقتصاد مقاومتى عبارت است از درون‌زایى در کنار برون‌گرایى. درون‌زایى به معناى انزواطلبى تعبیر نشود؛ درون‌زایى با نگاه به بیرون و با گرایش به بیرون جامعه امّا تکیه به توانایى درونى و به ظرفیّت درونى.

  (بیانات رهبری- 1393/01/06)

 • «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

«...خداوند هیچ‌وقت کارش بدون حکمت نیست؛.. کمتر شهیدی را ما سراغ داریم که این‌جور خدای متعال او را در چشم همه عزیز کرده باشد.»

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار خانواده شهید محسن حججی

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_ashkhas_hojaji1.jpg«... خداوند ان‌شاءالله که درجات شهید را عالی کند. خدا شهید شما را عزیز کرد؛ ببینید چه غوغایی در کشور راه افتاده به‌خاطر شهادت این جوان. شهید خیلی هستند؛

همه‌ی شهدا هم پیش خدای متعال عزیزند لکن یک خصوصیّتی در این جوان وجود داشته -خداوند هیچ‌وقت کارش بدون حکمت نیست- اخلاص این جوان و آن نیّت پاک این جوان و به موقع حرکت کردن این جوان و نیاز جامعه به این‌جور شهادتی، این موجب شده که خدای متعال، نام این جوان شما را، شهید شما را، بلند کرد؛ بلندمرتبه کرد.

کمتر شهیدی را ما سراغ داریم که این‌جور خدای متعال او را در چشم همه عزیز کرده باشد.

خداوند جوان شما را عزیز کرد. خدا ان‌شاءالله به شماها اجر بدهد، به شما صبر بدهد، شما را ان‌شاءالله عزیز کند و ان‌شاءالله خداوند به همه‌تان -به مادر، به خانم [ایشان]، به پدر، به همه‌ی بازماندگان- عوض خیر بدهد و همه‌تان را توفیق بدهد که بتوانید به وظایفتان عمل بکنید در ادامه‌ی راه این شهید؛ خدا ما را هم قدردان شهدا قرار بدهد؛ ان‌شاءالله.» ۱۳۹۶/۰۷/۰۵

 

سروده اي از شاعر متعهد و انقلابي کشورمان آقاي سعيد بيابانکي 

بگذار كه اين باغ، درش گم شده باشد
گل هاي تَرَش، برگ و بَرَش گم شده باشد
جز چشم به راهي به چه دل خوش كند اين باغ؟
گر قاصدك نامه برش گم شده باشد
باغ شب من كاش درش بسته بماند
اي كاش كليد سحرش گم شده باشد
بي اختر و ماه است دلم مثل كسي كه
صندوقچه سيم و زرش گم شده باشد
شب، تيره و تار است و بلاديده و خاموش
انگار كه قرص قمرش گم شده باشد
چاهي است همه ناله و دشتي است همه گرگ
خواب پدري كه پسرش گم شده باشد
آن روز تو را يافتم افتاده و تنها
در هيبت نخلي كه سرش گم شده باشد.

 

پيام شهيد حججي!

نويسنده: دكتر محمدحسين محترم

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_ashkhas_hojaji2.jpgشهيد حججي آمد! خبر خيلي دردناک، اما عزت بخش است چون شهيد حججي که آمد، دلِ خيلي از جوانان ايراني و غير ايراني دهه نودي را برد!. شهيد حججي آمد، همچون آمدن حسين بن علي بي سر ! و همچون آمدن قمر بني هاشم بي دست!.
« طوبي له و رزقنا الله ما رزقه ...». محسن حججي آمد اما آمدنش وحدت بخش شد حول پرچم ولايت و همه ملت ايران آمدند پاي کار، همچون هميشه!. با آمدن شهيد حججي بايد هر فرد غيرتمند ايراني از خود سوال کند شهيد حججي با خود براي ما چه آورد؟ قطعاً هر فرد ايراني غيرتمند و عزت خواه و فهيم جز اين پاسخ نخواهد داد که شهيد حججي و شهيد حججي ها براي ما «سوغات امنيت» و «پيام مقاومت» را آوردند. امنيتي که با مقاومت حاصل شده و در گوشه گوشه کشور به برکت اين خون هاي پاک، آن را حس مي کنيم که البته در حال گسترش در منطقه است. اگر کساني بودند که قضاياي دهه 60 و بمباران هاي جنگ تحميلي را فراموش کرده بودند و يا نديده بودند و چنين امنيت با ارزشي را حس نمي کردند، با حمله تروريستي به مجلس شوراي اسلامي، اکنون به خوبي آن را حس مي کنند، هرچند شاهد بودن جنايات تروريست هاي دست پرورده آمريکا در منطقه و جهان براي قدر دانستن اين امنيت کفايت مي کند!
شهيد حججي حجت خداوند در مقابل چشم همگان و نمونه اي درخشان از رويش هاي انقلاب شد و با يک حرکت عاشورايي حجت را بر همه تمام کرد که در مکتب عاشورا مذاکره و نرمش مقابل دشمن معنا ندارد. شهادت حججي، حجتي براي همه کارگزاراني از نظام شد که ترديد دارند با مقاومت مي شود، ايستاد و پيروز شد. شهيد حججي سر داد اما سر خم نکرد تا فرياد بزند که مبادا با حاميان سلفي هاي تکفيري در صحنه ديپلماسي خارجي لبخند حقارت بزنند و در صحنه سياست داخلي سلفي ذلت بگيرند. سر داد اما سر خم نکرد تا بگويد «تدبير» به معناي «تفکر همراه با تطبيق» است، نه «تطبيق بدون تفکر»!. شهيد حججي نشان داد زمانه، زمانه عاشورايي است نه صلح امام حسني (ع) که برخي براي توجيه مذاکره با دشمن به آن تمسک بي تبرک جستند. تا دير نشده پيام شهدا را درک کنيم و وضعيت خودمان را با شهداي نفوذناپذير مقابل دشمن تطبيق دهيم.
c_400_300_16777215_00_images_mataleb_ashkhas_hojaji3.jpgدشمن با فيلمبرداري از شهيد حججي تلاش کرد تا ضعفي از او براي تضعيف جبهه انقلاب در منطقه و روحيه جوانان انقلابي به تصوير بکشد، اما هيهات که استواري و صلابت چهره او اندک اميدي را در دل دشمن به نااميدي تبديل کرد. شهيد حججي سر داد، اما با دشمن لبخند نزد. لذا دشمنان نمي توانند با برجام هاي حقارت آميز و شيطنت هايي همچون نشستن سران فتنه کنار برخي خواص بي بصيرت و بازي چند جوان جوياي نام و نان مقابل تيم رژيم صهيونيستي و سلفي بي غيرتي گرفتن برخي خزيده در خانه ملت جبهه انقلاب اسلامي را تضعيف کنند.
شهادت شهيد حججي نشان داد دشمن با تمام هزينه هايي که براي تهاجم و شبيخون و نفوذ فرهنگي و سياسي کرده، نتوانسته فرهنگ حماسه و ايثار را در جامعه ما پاک کند. نتوانسته با فرهنگ هاليوودي و شبکه هاي ماهواره اي و روشنفکران خودباخته و ليبرال هاي سر در آخور غرب جلوي تکرار صحنه هاي دهه ۶۰ را ۳۰ سال بعد در دهه 90 بگيرد. شهادت حججي و تشييع باشکوه اين نسل سومي انقلاب در دهه ۹۰، خلق صحنه هاي حماسه ساز دهه ۶۰ بود.
hojaji6.jpgشهيد حججي به تکليف عمل کرد اما اکنون وظيفه بر دوش ماست تا مراقب باشيم علي رغم خواست و تلاش «جريان هاي نفوذي» و «نفوذي هاي جرياني» ، پيام و پرچم عزت شهدا در هياهو و غبار صحنه هاي حقارت آلود بازي هاي سياسي کمرنگ و گم نشود. شهيد حججي مي گفت «داعش و دشمنان داعش ساز و در راس آنان شيطان بزرگ، زبان مذاکره نمي فهمند، با اينان فقط با زبان مقاومت و مبارزه بايد سخن گفت». اين روحيه و تفکر است که ايران را به قدرت اول منطقه و هفتمين قدرت جهاني به اعتراف خود دشمنان تبديل کرده است و همين روحيه و تفکر؛ و هوشياري و آمادگي و عزم جوانان انقلابي است که موجب شکست هاي پي در پي دشمن در منطقه و در مقابل نظام جمهوري اسلامي شده است. به فرمايش رهبرمعظم انقلاب دل که خدايي شد مرعوب دشمن نمي شود: «دلي که با قدرت لايتناهي الهي آشنا شد، در مقابل تهديدها و رعد و برق هاي دشمنان از جا در نمي رود، مرعوب نمي شود، احساس ضعف نمي کند، نوميد از آينده نمي شود. و اين راه، راه تجربه شده اي است». اوباما بعد از هشت سال در بيانيه پايان دوران رياست جمهوري مي گويد «ما با برجام پيروزي بزرگي بدست آورديم اما در سوريه نتوانستيم موفق بشويم چون جمهوري اسلامي اجازه نداد»! جمهوري اسلامي کيست ؟ همين شهيد حججي ها !. امام جعفر صادق عليه السلام مي فرمايد: «وقتي لقمان پسرش را موعظه مي كرد، به او گفت: ... اي پسرم! براي پيروزي بر دشمن، هيچ گاه خودت را از حيله دشمن در امان نبين تا مبادا فريبش را بخوري. چون دشمن هر گاه بتواند به تو حمله مي كند». کاش در صحنه ديپلماسي هم شهيد حججي ها داشتيم تا مدال افتخار «فرزندان انقلابي» را به لبخند دشمن نمي فروختند! و آن گونه که رهبر معظم انقلاب بارها تذکر و هشدار دادند، عبرت مي گرفتند که به آمريکا پدر تکفيري هاي داعشي نمي شود اعتماد کرد، و به رئيس جمهور آمريکا توصيه نمي کردند که براي مذاکره در آينده!!!، برجام را حفظ کند!. البته آن گونه که سردار حاج قاسم سليماني به حلقوم بريده شهيد حججي قسم خورده، با ريشه کني ريشه ملعون تکفيري ها، خون شهيد حججي ها اجازه نخواهد داد برجام ديگري در مسائل منطفه بر محور مقاومت تحميل شود، چون در اين عرصه تصميم گير و تضمين کننده اصلي خون شهيد حججي هاست، نه لبخندهاي ديپلماتيک و وعده هاي امثال جان کري و اروپايي هاي تروريست پرور !
پيچيده شميمت همه جا اي تن بي سر
چون شيشه عطري كه درش گم شده باشد

 

منبع:

http://farsi.khamenei.ir/

روزنامه كيهان ـ شماره 21734  ـ ۱۳۹۶/۰۷/۰6

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»

   

مطالب جديد

مخاطب اول
شنبه, 22 مهر 1396
article thumbnailچند اقدام لازم که مسئولان در آستانه خیمه‌شب بازی جدید دولت آمریکا باید انجام دهند؛ مخاطب اول؛ در...
آفت مدیران غیرانقلابی
جمعه, 14 مهر 1396
article thumbnailنگاه طعمه ای یا مسئولانه ی مدیران، از منظر مقام معظم رهبری؛ « گفتمان انقلاب اسلامی: شرایط کنونی کشور به لحاظ این‌که...
article thumbnailرابطه قضا و قدر الهی و تفویض امور به اسباب و علل؛ اثر استاد شهید مرتضی مطهری (رحمة الله علیه) از پیغمبر...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com