• اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.
  اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.

  نقطه‌ى کانونى اقتصاد مقاومتى عبارت است از درون‌زایى در کنار برون‌گرایى. درون‌زایى به معناى انزواطلبى تعبیر نشود؛ درون‌زایى با نگاه به بیرون و با گرایش به بیرون جامعه امّا تکیه به توانایى درونى و به ظرفیّت درونى.

  (بیانات رهبری- 1393/01/06)

 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

 • اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 • اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

 • نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
 • اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 • السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
  السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_gallery_15118_141_84147.jpg

 آیات زندگی
وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنينَ وَ لا يَزيدُ الظَّالِمينَ إِلاَّ خَساراً (اسراء82)
«و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است برای مؤمنان نازل می‌کنیم؛ و ستمگران را جز خسران (و زیان) نمی‌افزاید.»


صفات الهی خداوند؛
«رحمان و رحیم» : بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ
• تعداد دفعات تکرار  در قرآن کریم : لفظ رحیم که از اسماء حسنی برای خداوند است 114 بار در قرآن آمده است، در حالیکه رحمان 57 مرتبه آمده است که درست نصف لفظ رحیم می‌باشد. ضمن اینکه رقم 114 برابر است با تعداد سوره‌های قرآن کریم.   البته این تعداد دفعات تکرار غیر از دفعات تکرار در آیه  «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ» در آغاز سوره های قرآن میباشد.
• ترجمه و شرح:  « رحمان و رحیم، دو صفت از صفات نیکوی الهی است. خداوند بارها خود را با این دوصفت معرفی کرده است.در معنای این دو کلمه و فرق میان آنها با یکدیگر گفته‌اند: « رحمان صیغه‌ی مبالغه و به معنای کثرت و فراوانی رحمت الهی است که شامل همه‌ی بندگان او – اعم از مؤمن و کافر – می‌شود. و رحیم صفت مشبّهه و بیانگر رحمت جاودان و نعمت دائمی خداوند است که ویژه‌ی بندگان مؤمن است.»
از پیغمبر گرامی اسلام(ص) روایت شده است: « خداوند یکصد رحمت دارد و یکی از آنها را به زمین فرستاده و بین مخلوقاتش تقسیم نموده است. با آن یک رحمت است که مخلوقات با هم مهربانی می‌کنند و به یکدیگر مهر می‌ورزند. نودو نه رحمت دیگر را برای خود نگه داشته و زمان ظهور آن را عقب انداخته است و با آن نودو نه رحمت بر بندگانش در روز قیامت رحم می‌کند.» همچنین روایت شده است : « خداوند آن یک رحمت را نیز می‌گیرد و صد رحمت را کامل می‌گرداند و در روز قیامت با صد رحمت – یعنی با همه‌ی رحمت خویش – بر بندگانش رحم می‌کند.»   الیته روشن است که تعبیر صد رحمت برای نزدیک کردن مطلب به ذهن است؛ چرا که رحمت الهی بی نهایت و شمارش ناپذیر است.
نکنه دیگر اینکه : «خداوند رحمت را بر خود واجب کرده است. و رحمت او بر همه چیزسایه گسترده است.پیامبران و کتب آسمانی مایه رحمتند؛ آفرینش و پرورش او بر اساس رحمت است؛ و اگر عقوبت نیز می‌دهد از روی لطف و رحمت است؛ قبول توبه بندگان ، بخشیدن گناهان ، عیب پوشی و دادن فرصت برای جبران اشتباهات ، همه مظاهر رحمت و مهربانی پروردگار است.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»

   

مطالب جديد

مخاطب اول
شنبه, 22 مهر 1396
article thumbnailچند اقدام لازم که مسئولان در آستانه خیمه‌شب بازی جدید دولت آمریکا باید انجام دهند؛ مخاطب اول؛ در...
آفت مدیران غیرانقلابی
جمعه, 14 مهر 1396
article thumbnailنگاه طعمه ای یا مسئولانه ی مدیران، از منظر مقام معظم رهبری؛ « گفتمان انقلاب اسلامی: شرایط کنونی کشور به لحاظ این‌که...
article thumbnailرابطه قضا و قدر الهی و تفویض امور به اسباب و علل؛ اثر استاد شهید مرتضی مطهری (رحمة الله علیه) از پیغمبر...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com