• نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
 • اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 • اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.
  اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.

  نقطه‌ى کانونى اقتصاد مقاومتى عبارت است از درون‌زایى در کنار برون‌گرایى. درون‌زایى به معناى انزواطلبى تعبیر نشود؛ درون‌زایى با نگاه به بیرون و با گرایش به بیرون جامعه امّا تکیه به توانایى درونى و به ظرفیّت درونى.

  (بیانات رهبری- 1393/01/06)

 • «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

 • اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 • اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
  السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره

 c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_fatf_fatf6.jpgگروه اقدام مالی(FATF) چيست؟

(Financial Action Task Force on Money Laundering)

FATF یک سازمان همکاری میان دولت هاست، که به منظور مبارزه با پول شویی شکل گرفته است. هدف اصلی این اتحادیه، در واقع مبارزه با مظاهر مختلف فعالیت های غیر قانونی میباشد که بخش اقتصادی کشورها را تحت تاثیر خود قرار داده اند .

در نگاه نخست این سازمان بسیار مفید برای کشورها و باعث رشد اقتصادی و رفع مفاسد اقتصادی است؛ اما ماهیت اصلی آن با واکاوی مفاد و بند های آن رونمایی میشود.

طبق این قرارداد اصول رازداری مالی موسسات نباید مانع از کار FATF شود؛ یعنی این سازمان در هر زمان و مکان هر شرکت و موسسه و هرمکان اقتصادی که مقایر با تعریف آنها باشد باید اقدامات موقتی، مصادره و توقیف انجام گیرد و هرگونه بازرسی و تفتیش بلا مانع است؛ یعنی پی بردن غربی‌ها به هویت واقعی همه مشتریان نظام بانکی ایران و یا هر مشتری دیگر  و دست رسی آسان به اطلاعات فوق‌ العاده حساس و تراکنشات بانکی و خزانه ملی صورت می گیرد.

 

قرارداد FATF مجوز واکاوی موساد و سازمان سیا درنظام پولی و بانکی ایران؛

بنابر تعریف FATF طبق این قرار داد  اجازه خواهند داشت هرسازمانی که احتمال پولشویی و حمایت از تروریست درآن باشد را مورد تفتیش قرار دهند و مصادره کنند.

ولی در واقع با اجرای این قرارداد مجوز واکاوی موساد و سازمان سیا درنظام پولی و بانکی و موسسات اقتصادی و استراتژیک ایران صورت خواهد گرفت که  جز راهی برای تضعیف ایران در منطقه و گسترش حیطه تسلط بر آن نخواهد بود.

بر اساس توصيه شماره 40 اين گروه، در صورت درخواست هر يک از کشورهاي ديگر، ايران بايد بلافاصله اطلاعات مالي خود را در اختيار آن کشور قرار دهد و هيچ بهانه اي هم پذيرفته شده نيست!

براي هر کس با هر ميزان درک از مسائل مالي – اقتصادي و پيوند آن با امنيت ملي،عمق خطرناک بودن چنين تعهدي کاملامعلوم است و نمي توان مجريان و امضا کنندگان اين تعهد را جاهل نسبت به اين موضوع دانست.

از آنجا که نهايتا اين FATF است که بايد در مورد ايران قضاوت کند و داور نهايي باشد، به نظر مي رسد ايران پذيرفته است که اطلاعات تمام تراکنش هاي مالي خود را به راحتي در اختيار کشورهاي ديگر، از جمله دشمن سرسخت خود، یعنی رژیم جعلی صهیونیستی قرار دهد!

مي بينيم که به همين راحتي، دشمن را به پستو و نهانخانه اقتصاد و امنيت خود آورده ايم! اين نکته زماني حساس تر مي شود که تنها به اين فکر کنيم که آمريکا براي رصد فعاليت هاي مالي نهادهاي حساس ايران نياز به چنين اطلاعاتي، تا تحريم هاي تروريستي، موشکي و...خود را هدفمند به اجرا بگذارد.

 

بطور مختصر و در حوزه مربوط به بحث ما بايد گفت؛ اين گروه ريسک کشورها در پولشويي، تامين مالي تروريسم و تامين مالي اشاعه گري را تعيين مي کند و با قرار دادن نام برخي کشورها در ليست «کشورهاي غير همکار» اعلام مي کند که ريسک همکاري با اين کشورها بالااست.

ليست «کشورهاي غير همکار» اين گروه شامل دوگونه از کشورهاست: کشورهايي که داراي ريسک بالاهستند و کشورهايي که بايد عليه آنها اقدام متقابل انجام شود(ليست سياه).

از سال 2010، FATF ايران را درليست سياه قرار داده است و تا سال 2016 تنها ايران و کره شمالي در ليست سياه قرار داشتند.

بعد از برجام ايران براي خارج شدن از ليست سياه اقدامات زيادي انجام داد. در ابتدا مجلس شوراي اسلامي قانون مبارزه با تامين مالي تروريسم را تصويب کرد. سپس به عضويت ناظر يکي از دفاتر منطقه اي FATF، يعني دفتر اوراسيا در آمد و سپس در گام نهايي پذيرفت که با يک تعهد سياسي برنامه اقدامي را به درخواست FATF اجرا کند.

با پذيرش اين برنامه اقدام FATF در بيانيه ژوئن 2016 خود اعلام کرد به مدت 12 ماه ايران را از ليست کشورهايي که بايد عليه آنها اقدام متقابل انجام بگيرد تعليق کرده است.

در اين بيانيه آورده شده که ايران همچنان به عنوان «کشور غير همکار و پرريسک» از نظر گروه اقدام مالي شناخته مي شود و تحت بيانيه عمومي اين گروه است.

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_fatf_fatf3.jpgآیا تعریف مشترکی از تروریست داریم؟

اما سوال بسیار اساسی اینجا مطرح میشود که، آیا ما تعریف مشترکی از تروریست داریم؛ یا مانند برجام هرکدام تعاریف خود را ارائه میدهیم؟

FATF بهانه ایی برای عدم حمایت از محور مقاومت!

در نگاه رسماً اعلام شده FATF، حزب‌الله لبنان، سپاه قدس، حماس، جهاد اسلامی، انصارالله و همه نیروهای مقاومت که برای حفظ و حراست از سرزمین‌های آباء و اجدادی خود با قدرت‌های استکباری و نظام‌های دست‌نشانده آنها درگیر هستند، «تروریست!» نامیده می‌شوند!

و حال آن که تعریف ما از تروریسم با تعریف سازمان یاد شده، نه فقط مشترک نیست، بلکه یکصد و هشتاد درجه تفاوت نیز دارد.

گروه اقدام مالي(FATF) در توصيه شماره 6، از کشورها مي خواهد که نهادهاي تحريم شده در قطعنامه هاي تروريستي شوراي امنيت مانند قطعنامه 1267 و 1373 را تحريم کند.

اگر اين اقدام از سوي ايران پذيرفته شد، به اين معناست که اگر روزي شوراي امنيت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي،نيروي قدس، حزب الله لبنان ويا نهضت هاي ديگر آزاديبخش همسو با ايران را در ليست گروه هاي تروريستي قرارداد، ايران بايد خود با دستان خود همه آنها را تحريم کند!

 

جبران اشتباه، با اشتباهي بزرگ تر!

چرا زمانی که FATF نخستین‌ بار در سال ۲۰۰۷ ایران را به عنوان یک کشور پرخطر برای نظام مالی جهان شناسایی میکند و در آخرین بیانیه اش در فوریه ۲۰۱۶ همچنان ایران را در کنار کره‌شمالی، به عنوان کشوری با بیشترین ریسک مالی در جهان اعلام میدارد؛ و همچنان نام ایران را در فهرست کشورهای پرخطر حفظ می کند؟

سوال مهم دیگری که در اینجا وجود دارد این است که، آیا این قرارداد، تکه ای از پازل «برجام هسته ای» است؟

چرا قرارداد بسته شده با FATF  را منتشر نمیکنند؟ 

چرا مفاد این قرارداد مهم و ملی را از ملت فهیم ایران مخفی نگاه داشته اند تا زمان، فجایع آن را رونمایی کند؟

اگر این گونه باشد؛ باید گفت که قرارداد های ننگین و  ترکمن چای دیگری را به امضا رسانده اند.

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_fatf_fatf4.jpgهر چند که این قرارداد بسی فاجعه بارتر از «اقدام مشترک هسته ای» است؛ چرا که آمریکا با اهرم فشار FATF در پی تسلط برسپاه، حزب الله و منطقه و درگیرکردن ایران به برجام های 2 و3 و مذاکرات فرسایشی و پیچ و خم های قوانین بین المللی است، تا شاهد کاسته شدن نقش مقاومت در منطقه باشد.

بایدگفت: اجرای قوانین FATF ، بتن ریزی تاسیسات هسته ای  و ازبین بردن زیرساخت های آن  نیست؛ بلکه افشای اطلاعات محرمانه کشور و اجازه نفوذ دشمن به زیر ساخت های نظام است درواقع تقدیم اطلاعات امنیتی و ملی به دشمن است و این امر خیانتی  بزرگ علیه ایران اسلامی است.

بعد از اينکه بانک هاي بزرگ اروپايي از همکاري با ايران سرباز زدند و از برجام «تقريبا هيچ » عايد ايران شد؛ مسئولين و تيم مذاکره کننده به جاي پذيرش اشتباه خود، اين بار تصميم گرفتند مشکل بانک هاي اروپايي را به نحو ديگري حل کنند. مسئولين اعلام کردند که علت همکاري نکردن بانک هاي بزرگ اروپايي با ايران، قرارگرفتن ايران در ليست سياه گروه اقدام مالي(FATF) است و بايد براي رفع مشکل،از اين مسير گام برداشت.

رفتارهاي دولتمردان گوياي آن است که اين تعهد دولت نيز محرمانه انجام شده و وزارت اقتصاد يا بانک مرکزي تا کنون حاضر نشده اند محتواي برنامه اقدام خود و گروه اقدام مالي را منتشر کنند!

اين موضوع خود مي تواند زمينه ساز ابهامات و خطرات بسياري باشد. در مقابل اين تعهد محرمانه، در آن سوي ميدان، گروه FATF توصيه ها و دستورالعمل اجرايي توصيه ها را به نحو کاملاشفاف در سايت خود قرار داده و از کشورها خواسته که بر مبناي آن عمل کنند.

گروه اقدام مالي 40 توصيه براي مبارزه با پولشويي، تامين مالي تروريسم و تامين مالي اشاعه دارد.

اين گروه کشورها را براساس اجراي هر توصيه رتبه بندي مي کند و درجه انطباق کشورها را با آن توصيه مشخص مي کند. همچنين علاوه بر اين توصيه ها خروجي هاي فوري نيز از کشور مورد نظر طلب مي کند و مشخص مي کند که آيا اجراي اين توصيه ها موثر بوده است يا نه؟

اما نکته جالب توجه اين است که گروه اقدام مالي(FATF) در ارزيابي توصيه، دو نکته را رعايت مي کند:

اولاً تنها به توصيه اکتفا نمي کند و شيوه اجراي آن را نيز دقيقاً و مو به مو مشخص مي کند. بنابراين توصيه هاي اين گروه نه تنها هدفمند است، بلکه ساختارها را نيز دقيقاً مشخص مي کند.

ثانيا FATF صراحتاً بيان مي کند که وزن دهي هر کدام از اين توصيه ها براي کشورهاي مختلف متفاوت است. اين به اين معناست که به راحتي مي تواند کشورهاي مختلف را با سليقه متفاوت بررسي کند.

 

به همين دليل بود که رئيس بانک مرکزي اعلام کرد که قرار گرفتن ايران در ليست سياه FATF سياسي است.

اکنون بايد مشخص شود اين تعهد سياسي که برطبق روال سال هاي اخير دولت مانند ساير تعهداتش محرمانه بوده است، چه تبعاتي براي کشور دارد و اينکه آيا با اين اقدام مي توان خلابرجام در رفع تحريم ها را برطرف کرد يا نه؟ 

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_fatf_fatf5.jpgبه جاي آمريکا،خودمان تحريم مي کنيم!

بسياري از توصيه هاي آشکار و منتشر شده FATF کاملاً با منافع جمهوري اسلامي در تضاد کامل است.

آيا مسئولان بانکي و مالي ما حاضرند توضيح بدهند که اين موضوع جزء برنامه اقدام ايران و گروه اقدام مالي است يا نه!؟

و اگر نيست،چرا مسئولين امر حاضر به انتشار آن نيستند!؟

مخصوصا آن که نيروهاي مقاومت خط مقدم جبهه ايران اسلامي در مقابل جريانات تروريستي و از جمله تروريست هاي تکفيري داعش نيز هستند و حمايت جمهو ري اسلامي ايران از آنها، هزينه اي براي تأمين امنيت مردم خودمان نيز هست و چنانچه اين جريانات تضعيف شوند، بايد در داخل کشور با تکفيري ها درگير باشيم.
   
 گروه اقدام مالي(FATF) همچنین در توصيه شماره 7،  به صراحت از کشورها مي خواهد که کشورها نهادها و افراد تحريم شده توسط قطعنامه هاي شوراي امنيت در زمينه اشاعه را تحريم کنند.

بايد به ياد بياوريم قطعنامه هايي مانند 1929 و 1803 که عليه برنامه هسته اي ايران تصويب شده، از اين جمله است و حتي با فرض توقف اجراي آنها در روزگار پسا برجام، بر طبق متن برجام ظرف 30 يا 60 روز امکان بازگشت دارند. بر اين اساس کشورهاي عضو موظفند آن قطعنامه ها را مبناي اقدامات بانکي خود قرار دهند.

اگر حتي اين بيانيه ها را نيز لحاظ نکنيم، بايد بدانيم که در قطعنامه اشاعه اي 2231 بعد از برجام عليه ايران نام 84 فرد و نهاد ايراني مانند وزارت دفاع، قرارگاه خاتم الانبيا، قرب نوح و... در ليست تحريمي اين قطعنامه است.

اکنون واضح است که تن دادن به مقررات FATF و اجراي آنها توسط ايران به معناي تحريم شدن اين نهادها توسط خود ايران است!! يعني ما بايد با دستان خودمان نقشه آمريکا را عملي کنيم و وزارت دفاع را تحريم کنيم! اگر تا ديروز آمريکا عليه پرونده موشکي ايران اقدام مي کرد، با اجراي توصيه 7، وظيفه ايران است که خود اين کار را انجام دهد!

 

fatf2.jpgبازهم وعده نسيه دشمن و اقدام عملي ما!

گروه اقدام مالي(FATF) ، هنوز ايران را از ليست  «کشورهاي غير همکار» خارج نکرده است و در بيانيه خود رسما اعلام کرده که «در صورت اجراي موفق برنامه اقدام، گام بعدي را مشخص مي کند»!

شبيه همين اتفاق،در برجام افتاد! از آنجا که هدف اعلام شده مسئولان ايراني از همکاري با FATF خروج از ليست «کشورهاي غير همکار» است، به نظر مي رسد اين قصه سر دراز داشته باشد!

تجربه همکاري با آژانس بين المللي انرژي اتمي و تشکيل پرونده PMD مي تواند گواه خوبي بر اين ادعا باشد، که اين نهاد تا تسلط کامل بر اطلاعات مالي ايران و تحريم برخي نهادها در داخل، دست بردار نخواهد بود. اين موضوع شايد براي مسئوليني که به جاي عبرت گيري از اقدامات آمريکايي ها و خلاء برجام، مي خواهند خواسته هاي آمريکا را مو به مو اجرا کنند، مسئله چندان مهمي نباشد!


روزنامه انگليسي گاردين در گزارشي مي نويسد:« بانک هاي بزرگ اروپا همچنان درباره تبادلات تجاري با ايران نگراني دارند. عدم قطعيت در رويکرد و موضعگيري مقامات آمريکايي سبب بي ميلي بانک ها براي ارائه خدمات پرداختي شده است».

همچنين سفير چين در تهران نيز دراين باره گفت: «بانک هاي زيادي در دنيا براي تعامل مالي با تهران منتظر اجازه خزانه داري آمريکا هستند.»

همه اينها نشان مي دهد که متاسفانه مسئولين بانکي و سياسي ايران برداشت درستي از نقشه آمريکا نداشته و ندارند و نمي دانند که با همکاري با FATF نه تنها مشکل همکاري بانک ها حل نمي شود، بلکه شفافيت ايجاد شده براي کشورهاي ديگر و داخلي سازي تحريم ها باعث پياده شدن هرچه دقيق تر نقشه آمريکا مي شود.

اما تحليل غلط مسئولين اقتصادي و مذاکره کنندگان ارشد ايراني و يا برخي موضوعات نگفتني ديگر، باعث شده تا آنها باز هم مشکل اصلي را در نظر نگرفته و به راه هاي پيشنهادي آمريکا اعتماد کنند!

اکنون که مسئولين محترم حاضر به پذيرش خلاءهاي متعدد برجام و اقدام آمريکايي ها در عدم رفع تحريم هاي ثانويه نيستند و قصد دارند راه را براي تسلط کامل غرب و داخلي سازي تحريم ها با استفاده از گروه اقدام مالي هموار کنند، کاش حداقل صحبت بانک ها و مسئولين خارجي را ملاک قرار دهند تا متوجه شوند که مشکل همکاري بانک ها با پذيرش خواسته هاي گروه اقدام مالي حل نمي شود.

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_fatf_841465.jpgداخلي کردن تحرم ها به جاي عبرت گيري؛

متاسفانه به دور از چشم نهادهای نظارتی و به صورت محرمانه توافقات FATF انجام شده است، توافقاتی که به نوعی دخالت در امور کشور و حساب های مالی مردم محسوب می شود و این طبیعی است که مردمی که در یک بانک افتتاح حساب می کنند، حاضر نیستند حساب مالیشان کنترل و نظارت شود.

با تلخي ماجرا وقتي بيشتر مي شود که بدانيم مسئولان ايراني نيز از اين خطرات بطور کامل اطلاع دارند!

معاون وزير خارجه کشورمان و عضو ارشد تيم مذاکره کننده، در آخرين اظهار نظر خود در برنامه گفتگوي ويژه خبري وقتي با اين سوال مجري رو به رو شد که «آيا ما مي خواهيم اين نهادها را خودمان با دست خودمان تحريم کنيم؟» به صراحت پاسخ داد:«بله!»

آيا معناي اين حرف اين نيست که آقایان اعتقاد دارند در راه اجراي برجام بايد با دست خودمان وزارت دفاع و سپاه و ... را تحريم کنيم!؟ نکته اي که گويا ايشان از گفتنش هم ابايي نداشتند.

چندي قبل هم معاون وزير اقتصاد صراحتاً از ضرورت تدوين و تصويب مقررات و آئين نامه هايي در خصوص داخلي کردن تحرم ها و برخورد کيفري(!) با متخلفان از مقررات تحريم سخن گفته بود!

گفتني است شوراي عالي امنيت ملي در گذشته نه چندان دور و با اطلاع از امضا اين توافقنامه توسط وزير اقتصاد، توقف اجراي آن تا زمان بررسي کامل و نهايي در آن شورا را خواستار شده بود؛ اما روند اجرا یي توجه به هشدار شورا کماکان ادامه دارد!

یکی از امتیازاتی که مسئولان دولتی برای برجام قائل بودند، انجام معاملات و قرارداد با کشورهای اروپایی و دیگر کشورها بدون وجود دغدغه بود؛ اما بیانیه ضدایرانی گروه اقدام مالي(FATF) به نوعی برجام را مورد خدشه قرار داد. زیرا نهادهای مالی و بانکی بزرگ دنیا و حتی موسسات کوچک مالی در اتحادیه اروپا و آمریکا مواضع و اعلامیه‌های این گروه را به عنوان معیار ریسک همکاری خود با طرف تجاری‌شان در نظر خواهند گرفت.

اجرای FATF به نوعی اجرای سیاست های امریکا در داخل کشور است و قطعا این توافق با منافع ملی ما سازگار نیست، موجبات نفوذ اقتصادی و سیاسی را در کشور فراهم می کند و در آینده نیز به کشور و ملت عزیزمان خسارت های جبران ناپذیری را وارد می کند.

به راستی برای ملت ایران آشکار نیست که وعده سرخرمن برجام‌های ۲ و ۳ در ارتباط با نظام امنیت دفاعی کشور و آرمان دفاع از مظلومان، از انقلاب اسلامی چه باقی خواهد گذارد؟

و حال سوال اساسی این است که چرا نمایندگان مجلس  باید از انعقاد قرارداد به این مهمی بی خبر باشند و دولت در سکوت خبری کامل به انجام همچین قرارداد خطرناکی که باعث نفوذ اقتصادی و سیاسی و نظامی در ایران می شود این امر را انجام دهد!

متاسفانه هنوز بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی شرایط جمهوری اسلامی و ماهیت انقلاب اسلامی را درک نکرده اند و به تقابل ذاتی این گفتمان با استکبار جهانی و یا آنچه در ادبیات سیاسی دنیا رایج است یعنی امپریالیسم نشده اند.

در مورد قرارداد FATF نیز باید گفت، متاسفانه دولت خواسته یا ناخواسته درحال اجرایی ساختن فرآیند چنبرهِ استعمارِ هوشمند بر کشور است.

 

منبع:

روزنامه كيهان، شماره 21413 به تاريخ 1395/5/21

peykedaneshjoo.ir

http://rez1khabar.ir

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»

   

مطالب جديد

مخاطب اول
شنبه, 22 مهر 1396
article thumbnailچند اقدام لازم که مسئولان در آستانه خیمه‌شب بازی جدید دولت آمریکا باید انجام دهند؛ مخاطب اول؛ در...
آفت مدیران غیرانقلابی
جمعه, 14 مهر 1396
article thumbnailنگاه طعمه ای یا مسئولانه ی مدیران، از منظر مقام معظم رهبری؛ « گفتمان انقلاب اسلامی: شرایط کنونی کشور به لحاظ این‌که...
article thumbnailرابطه قضا و قدر الهی و تفویض امور به اسباب و علل؛ اثر استاد شهید مرتضی مطهری (رحمة الله علیه) از پیغمبر...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com