• «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

 • «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 • اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.
  اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.

  نقطه‌ى کانونى اقتصاد مقاومتى عبارت است از درون‌زایى در کنار برون‌گرایى. درون‌زایى به معناى انزواطلبى تعبیر نشود؛ درون‌زایى با نگاه به بیرون و با گرایش به بیرون جامعه امّا تکیه به توانایى درونى و به ظرفیّت درونى.

  (بیانات رهبری- 1393/01/06)

 • اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
  السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
 • نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
 • اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_hulliwood_20thcenturyfox.jpgماجراي «برجام» از آن نقاط چالش برانگيز مقابله تاريخي امت اسلام به نمايندگي ملت ايران با نظام سلطه جهاني به سرکردگي شيطان بزرگ، آمريکاي جهانخوار است که شايد تا سال هاي سال عمق آن دريافته نشود. نقطه اي که شايد از طريق آن، خيانت هاي آمريکا و اعوان و انصارش در حق ملت ها، بيش از موارد مشابه عيان شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار اخير جمعي از شاعران و اهالي فرهنگ و ادب با ايشان، ضمن اشاره به «بيان خيانت هاي آمريکايي ها در قضيه برجام» فرمودند: «علاوه بر سياسيون، هنرمندان و به ويژه شاعران بايد اين واقعيت ها را به افکار عمومي منتقل کنند.»

بخشي از واقعيات مورد اشاره بسيار آشکار و عيان است و بخشي پنهان که نياز به واکاوي و بررسي دقيق دارد. خصوصا که خود آمريکايي ها براي زمينه سازي افکار عمومي مثل هميشه از هنرهاي مختلف، به خصوص سينما و فيلم بيشترين بهره را برده اند.

 

دریچه؛

پس از مذاکرات فشرده هسته اي بين نمايندگان ايران و گروه موسوم به 5+1 در طول سالهاي 1393 و 1394 و بعد از توافقنامه لوزان در 24 فروردين 1394، هنگامي که در 23 تيرماه 1394 با توافقنامه موسوم به «برجام» (برنامه جامع اقدام مشترک) جزييات توافق هسته اي ايران و غرب روشن شد، برخي از تماشاگران حرفه اي سريال هاي تلويزيوني به ياد فصل هشتم و آخر سريالي به نام «24» افتادند.

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_hulliwood_24.jpgسريالي که از سال 2001 تا 2010 از شبکه تلويزيوني فاکس پخش مي شد. سريالي که ابتدا به صورت غيرقانوني جاي خود را در ميان مخاطبان ايراني يافت و از سال 1389 با دوبله فارسي و از طريق يکي از موسسات رسانه خانگي به طور رسمي توزيع و پخش شد. سريالي که پس از واقعه 11 سپتامبر 2001 براي نخستين بار مسئله مبارزه ضد تروريستي را به عنوان موضوع اصلي يک مجموعه تلويزيوني در کادر دوربين خود قرار داد. ماجراي ماموري به نام «جک بائر» (با بازي کيفر ساترلند) که در واحد ضد تروريستي CTU هر روز با يک ماجراي تروريستي (همچون سوءقصد به جان رئيس جمهور، حملات هسته اي، بيولوژيکي و شيميايي، حملات سايبري و خنثي کردن توطئه هاي شرکت هاي بزرگ) مواجه شده و تلاش مي کند تا توطئه ياد شده را خنثي نمايد.

ساختار سريال به گونه اي بود که هر يک از اين روزها (24 ساعت) يک فصل اين سريال را در 24 قسمت 40 دقيقه اي تشکيل مي داد. سريال پربيننده اي که 68 بار نامزد دريافت جايزه تلويزيوني معتبر ايمي گرديد و 20 بار آن را برنده شد، 12 بار کانديداي دريافت گلدن گلوب بود که دوبار آن را دريافت نمود (کيفر ساترلند تنها براي بازي در 10 قسمت اول فصل اول، گلدن گلوب دريافت کرد) و در سال 2005 انجمن فيلم آمريکا، آن را جزو 10 برنامه تلويزيوني برتر سال قرار داد.

فصل اول سريال رکورد فروش DVD را در بريتانيا شکست و حتي رکورد فيلم سينمايي ارباب حلقه ها را نيز پشت سر گذارد. اين سريال در نظرخواهي کاربران وب سايت IMDB نمره 7/8 از 10 و از نظر کاربران وب سايت TV.com امتياز 9 از 10 را دريافت کرد.

 

سريال تلويزيوني «24» ؛

اما فصل هشتم سريال «24» که در واقع آخرين فصل آن بود، از 17 ژانويه سال 2010 تا 24 ماه مه همين سال (28 دي ماه 1388 تا 4 خرداد 1389)، در ساعت 21 هر دوشنبه شب از شبکه فاکس روي آنتن رفت. ماجراي فصل هشتم درباره مذاکرات هسته اي رئيس جمهوري کشور جمهوري اسلامي کاميستان به نام «حسن» با رئيس جمهوري آمريکا به نام «تيلور» در نيويورک بود. اين در حالي بود که مخالفان اين مذاکرات در کاميستان توطئه قتل حسن را براي متوقف نمودن مذاکرات طراحي کرده بودند و در اينجا بود که جک بائر وارد ميدان شد.

در همان زمان (اواخر سال 1388 و اوايل سال 1389) با توجه به نشانه هاي انکار ناپذير موجود در فيلم (مانند مذاکرات هسته اي، مسئله غني سازي، تحريم ها، عنوان جمهوري اسلامي براي کشور کاميستان و حضور آن در خاورميانه)، ايران و مذاکرات هسته ايش با غرب به اذهان متبادر شد. مذاکراتي که در آن زمان از سوي سعيد جليلي به نمايندگي از سوي ايران با گروه 5+1 به رياست کاترين اشتون انجام مي شد؛ ولي به دليل مقاومت جمهوري اسلامي درمقابل خواسته هاي نامشروع غرب، توافقي در چشم انداز آن رويت نمي شد.

در واقع آنچه فصل 8 از سريال «24» از وضعيت مذاکرات هسته اي با ايران نشان داده مي شد، در آن زمان بسيار دور از واقعيت مي نماياند. اما وقتي توافق هسته اي تحت عنوان برجام در 23 تيرماه 1394 انجام شد، تقريبا همه آنچه 5 سال قبل در فصل هشتم از سريال «24» نشان داده شده بود (حتي برخي جزييات توافق هسته اي مانند تعداد سانتريفيوژها) صورت واقع گرفت.

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_hulliwood_warnerbros.jpgبراي دريافت اين موضوع به بخشي از ديالوگ هاي آن بخش توجه بفرماييد:

«گزارشگر تلويزيون: اينجا در سازمان ملل لحظاتي پيش سخنگوي کاخ سفيد تاکيد کرد که روساي جمهور «تيلور» و «حسن» يک کنفرانس خبري مشترک برگزار خواهند کرد. انتظار مي رود که رئيس جمهور حسن، لغو برنامه توليد سلاح هسته اي از سوي کشورش را اعلام کند. رئيس جمهور حسن اعلام کرده است که ايشان اين قرارداد را يک موفقيت تاريخي و شروعي تازه براي کشورش و همچنين کل منطقه خاورميانه ميدانند.»

(صحنه مذاکرات هسته اي در حالي که در يک سوي ميز رئيس جمهوري ايالات متحده آمريکا و همراهانش نشسته و در سويي ديگر رئيس جمهوري اسلامي کاميستان به نام حسن و برادرش فرهاد که گويا نسبت به او، تندروتر است.)
    تيلور: حالاآقاي رئيس جمهوري، بريم سراغ مسئله بازرسي ها. بيان شما در آخرين پيشنهادتون مبهم است.
    حسن: اجازه بدهيد صريح صحبت کنم، کشور من مي پذيره که به دنبال دستيابي به سلاح هسته اي نباشه، با نظارت کامل ديده بان هاي آژانس بين المللي انرژي اتمي.
    تيلور: ولي جناب رئيس جمهور، شرايط ما اين بود که بازرس ها آمريکايي باشن نه از آژانس.
    حسن: خانم رئيس جمهوري، اگر پاسداران انقلاب ما در خاک شما پايگاه داشته باشن، کنگره شما چي بهتون مي گه؟ مجلس ملي من هم همون را ميگه. حتي اگر من با اين موضوع موافقت کنم، اونا تصويبش نمي کنن. بالاخره من که پادشاه نيستم.
    (صحنه بعد، تيلور مشغول مشورت با معاونش در اتاق مجاور است)
    تيلور: يه جوري چيزي که مي خواد بهش بده...
    معاون: خانم رئيس جمهوري...
    تيلور: شنيدي چي گفتم. مسئله بازرسي ها را حل کن. ( به رئيس جمهوري حسن که در اتاق مجاور است نگاه مي کند) اين مرد رهبريه که در هر دوران يک بار گير مياد و همين الانش هم حمايتش را از سازمان هاي تروريستي قطع کرده و بطور خصوصي هم داره از راه حل ايجاد دو کشور (در فلسطين اشغالي) دفاع مي کنه. چقدر ديگه مي تونيم ازش انتظار داشته باشيم که خودش را به خطر بيندازه؟
    (در اتاق ديگر، رئيس جمهوري حسن با برادرش فرهاد مشورت مي کند.)
    فرهاد: من همين الان داشتم با «کينن»، وزير امور خارجه آمريکا صحبت مي کردم. اون شرايط مارو پذيرفته است.
    حسن: خبر خوبيه.
    فرهاد: ولي يه شرطي هم هست. اونها اصرار دارن رئيس هيئت بازرسي آژانس، يک آمريکايي باشه.
    حسن: من که فکر مي کنم بتونم قبول کنم، تو چي؟
    فرهاد: تو که مي دوني من چي فکر مي کنم. تا حالاهم به اسم صلح توي خيلي چيزها تسليم شديم.
    حسن: خيلي داري ديگه تند ميري، تسليم کلمه درشتيه فرهاد. واقعا غيراز جاه طلبي هاي هسته اي مون توي چه چيزي تسليم شديم؟
    فرهاد: همين کافي نيست؟ تفکيک کردن شش هزار سانتريفيوژ از يکديگر.
    حسن: چرخوندن ۶۰۰۰ سانتريفيوژ براي مانور سياسي خوبه، ولي داره باعث مي شه کشورمون ورشکست بشه! حقيقت اينه که اين ما نيستيم که داريم بخشندگي مي کنيم، رئيس جمهور تيلور تحريم هاي اقتصادي رو برداشته و پيشنهاد يه بسته حمايتي به ارزش ميلياردها دلار داده. هر چيزي مي خواستيم گيرمون اومده، فرهاد.
     فرهاد: تا زماني که اين يه کلک نباشه .

اگر در زمان نمايش فصل هشتم از سريال تلويزيوني «24»، چنين صحنه ها و کاراکترها و ديالوگ هايي غريب به نظر مي آمد و بيشتر به مثابه آرزوها و آمال و خواسته هاي آرماني ايالات متحده فرض مي شد، اما امروز کاملاواقعي و ملموس به نظر مي رسد. يعني آنچه در سال 2010 در يک سريال تلويزيوني به صورت تصويري گنگ و غيرواقعي و رويايي براي آمريکايي ها، نمايش داده شده بود، 5 سال بعد به تحقق پيوست و عملي شد.
مذاکرات رو درروي هسته اي با ايالات متحده آمريکا (نه حتي در قالب 5+1)، بازرسي هاي سرزده، کاهش سانتريفيوژها در حد کمتر از 6000، نگراني از عدم تصويب مجلس و ... موضوعاتي بودند که در سال 2010 و در مذاکرات سعيد جليلي و کاترين اشتون به هيچ وجه قابل تصور نبود.
البته فصل نهايي سريال «24»، تنها فيلم و سريالي نبود که به موضوع مذاکرات هسته اي با ايران پرداخت و پيش از انجام توافق، ابعاد مختلف آن را باز کرده و يا در اذهان عمومي زمينه چيني نمود.

 

بي مناسبت نيست به برخي ديگر از فيلم ها و سريال هايي که موضوع فوق را در قاب دوربين خود قرار دادند، نگاهي داشته باشيم:

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_hulliwood_jerusalemcountdown.gifفيلم اورشليم: شمارش معکوس (Jerusalem Countdown)؛

فيلمي آخرالزماني درباره پيش بيني هاي مسيحيان صهيونيست از حمله متحد روسيه و کشورهاي اسلامي به اسرائيل براساس کتاب جان هاگ (کشيش اوانجليست آمريکايي) و ساخته هارولد کرانک که در 26 اوت 2011 (5 شهريور 1390) اکران شد.

در اين فيلم ضد ايراني و ضد اسلامي که گويا گروهي از مسلمانان ايراني موسوم به گروه «هفت شگفت انگيز» قرار است با بمب گذاري اتمي در خاک آمريکا، اين کشور را نابود سازند، ناگهان بحث مذاکرات هسته اي ايران با گروه 5+1 پيش مي آيد و در اين ميان آمريکا و اسرائيل خواهان صلح و موفقيت مذاکرات هستند. در همين اثنا گفته مي شود که نيروهاي ايران و روس 7 بمب اتمي به آمريکا آورده اند.

 

فيلم سقوط کاخ سفيد (white house Down)؛

اين تريلر سياسي براي اولين بار در 26 ژوئن 2013 (6 تيرماه 1392) به نمايش عمومي درآمد. فيلمي ساخته رولند امريش، فيلمساز تبليغاتي آمريکايي که آثاري مانند «روز استقلال»، «روز پس از فردا»، «2012»، «10000 سال پيش از ميلاد» و ... را در کارنامه خود دارد. 

پس از فصل هشتم سريال «24» که در سال 2010 نسبت به متوقف کردن برنامه هسته اي جمهوري اسلامي کاميستان (ايران) از سوي ايالات متحده آمريکا، ابراز اميدواري شده بود، در فيلم «سقوط کاخ سفيد» (که حدود دو هفته پس از انتخابات دوره يازدهم رياست جمهوري اسلامي ايران به نمايش عمومي درآمد و البته توليد آن ماه ها پيش صورت گرفته بود) براي نخستين بار، برنامه هسته اي ايران از سوي رئيس جمهوري سياه پوست آمريکا به نام جيمز سائر (با بازي جيمي فاکس) صلح آميز معرفي شده و تلاش مي شد تا مذاکرات صلح براي انجام توافقي با ايران ادامه يابد.

رئيس جمهوري ايران در فيلم «سقوط کاخ سفيد» که الشريف نام دارد، طرف ايراني مذاکرات را تشکيل مي دهد. اما گروهي درون کاخ سفيد به سرکردگي مارتين واکر (جيمز وود)، رئيس تيم محافظت رئيس جمهوري، مخالف برنامه هسته اي ايران بوده و آن را منجر به ساخت بمب اتمي مي دانند درحالي که رئيس جمهوري «سائر» به سختي با اين تفکر مخالف است و مي گويد براي جلوگيري از جنگ بايد راه مذاکرات را در پيش گرفت.
 واکر و عواملش، رئيس جمهوري و اطرافيانش را به گروگان گرفته و کاخ سفيد را اشغال مي کنند و موشک هايي را که به سمت ايران و شهرهايي همچون چاه بهار، اصفهان، تهران، شيراز و تبريز نشانه گيري شده را براي پرتاب آماده مي سازند. اما در اين ميان يک مامور سابق تيم حفاظت رئيس جمهوري به نام جان کيل (با بازي چاتينگ تاتوم) که دخترش در ميان گروگان هاست به تنهايي به ميدان آمده و گروگانگيرها را شکست داده و رئيس جمهوري و سايرين را آزاد مي کند. در پايان گفته مي شود که توافق هسته اي مابين ايران و آمريکا و فرانسه و اسرائيل و ... منعقد شده است.

در واقع آنچه پس از انتخابات دور يازدهم رياست جمهوري در زمينه مذاکرات هسته اي و سياست هاي ايالات متحده نمود پيدا کرد (آنچه پيش از اين انتخابات چندان مسبوق به سابقه نبود) در فيلمي مانند «سقوط کاخ سفيد» خود را به وضوح نشان داد. مثلااز نکات قابل تامل اين فيلم، تماس تلفني رئيس جمهوري آمريکا با رئيس جمهوري ايران است که تا آن زمان سابقه نداشت ولي دو ماه و نيم بعد از نمايش در فيلم «سقوط کاخ سفيد» و در جريان مجمع عمومي سازمان ملل اتفاق افتاد!

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_hulliwood_puster.jpgسريال ميهن (Homeland)؛

سريالي معمايي جاسوسي محصول کمپاني اسرائيلي «گيدئون» که پخش آن از 2 اکتبر 2011 ( 11 مهرماه 1390) آغاز شد و پس از پايان فصل پنجم آن در دسامبر 2015، قرار است فصل ششم آن در سال 2017 نمايش داده شود. ماجراي يک افسر نيروي دريايي آمريکا به نام نيکلاس برودي که پس از 8 سال از دست القاعده خلاص مي شود، ولي براساس يک مغز شويي قرار است يک سري عمليات انفجاري در آمريکا انجام دهد که يکي از آنها در مقر CIA واقع در لانگلي انجام مي شود.

در همين بين يک افسر عملياتي CIA به نام کري متيسن (با بازي کلير دنس) برودي را تحت نظر دارد. در قسمت 11 از فصل سوم اين سريال که 8 دسامبر 2013 (18 آذر 1392) پخش شد، پس از فراز و نشيب هاي بسيار سرانجام نيکلاس برودي به ايران فرار کرده و ظاهرا به عنوان مخالف سياست هاي جنگ طلبانه ايالات متحده پناهنده مي شود اما طي عملياتي غافلگيرانه و با کمک متيسن، در هنگام ملاقات با فرمانده سپاه قدس ايران، وي را به قتل مي رساند.
در قسمت 12 از همين اپيزود که 15 دسامبر (25 آذرماه) نمايش داده شد، معلوم مي شود که 4 ماه پس از ماجراي قتل فرمانده سپاه قدس توسط نيکلاس برودي، ايران به طور کامل همه شرايط آژانس بين المللي انرژي اتمي را پذيرفته، برنامه هسته اي خود را بطور کامل متوقف کرده تا تحريم هايي که عليه او وضع شده، لغو گردد. اين درحالي است که توافق ژنو به عنوان پيش درآمد توافقنامه برجام، در 3 آذرماه همان سال انجام گرفته بود و پخش فصل سوم سريال «ميهن» از 29 سپتامبر 2013 يعني حدود 3 ماه پيش از توافق ياد شده آغاز گشته بود.

در واقع 3 ماه پيش از روشن شدن نخستين نتايج مذاکرات هسته اي در ژنو (به عنوان توافق موقت)، اين نتايج در يک سريال تلويزيوني مشخص شده بود!

 

سريال خانم وزير (Madam Secretary)؛

سريالي سياسي درباره زندگي شخصي و سياسي وزير امور خارجه آمريکا به نام اليزابت مک کورد ( با بازي تئا لئوني) که که از يک تحليل گر بلند پايه سازمان CIA به وزارت امور خارجه رسيد. پخش اين سريال از 21 سپتامبر 2014 (31 شهريور 1393) از شبکه CBS آمريکا آغاز شده و اينک فصل سوم آن در حال نمايش است.
سريال با سکانسي آغاز مي شد که همزمان با آواي اذان از مسجدي در دمشق، دو نوجوان وبلاگ نويس آمريکايي توسط سرويس اطلاعاتي سوريه ربوده مي شدند. در طول فصل اول اين سريال سخن از مذاکرات هسته اي و صلح با ايران و سفر رئيس جمهوري آن به نام رئيس جمهور «شيراز» به آمريکاست که بزرگترين مذاکرات صلح هسته اي تاريخ خوانده مي شود و اين مذاکرات با ماجراي آزاد شدن دو نوجوان آمريکايي همراه ميشود. در قسمت هاي 15 و 16 از همين فصل، خانم وزير به ايران سفر کرده و اين کشور را در خنثي کردن توطئه يک کودتا ياري مي رساند.

 

سريال رسوايي (Scandal)؛

مجموعه اي که توسط شبکه ABC از 5 آوريل 2012 پخش شده و آخرين فصل آن يعني فصل پنجم تا 12 ماه مه سال جاري (23 ارديبهشت 1395) در حال پخش بوده است.

يک تريلر سياسي درباره مديريت بحران رسوايي هاي سياسي با محوريت کاراکتري به نام اليويا پاپ به عنوان مدير روابط عمومي رياست جمهوري آمريکا با بازي کري واشينگتن که از شخصيت حقيقي جودي اسميت گرفته شده است. 

اما قسمت هشتم از همين فصل 5 که با نام «راسپوتين» (کشيش فاسد دوران تزارهاي روسيه) در تاريخ 12 نوامبر 2015 (22 آبان 1394) از شبکه ABC پخش شد (حدود 4 ماه پس از توافق برجام)، به مذاکرات تاريخي ميان آمريکا و کشوري به نام جمهوري «بندار» بر سر برنامه هسته اي آن و البته عدم صداقت و پايبندي بندار به توافق هسته اي پرداخت. 

اپيزود هشتم فصل پنجم سريال «رسوايي» با اين جملات خبرنگار «اي بي سي» نيوز آغاز مي شد: «پس از سال ها شروع غلط و ديپلماسي شکست خورده، حالادو کشور آمريکا و «جمهوري بندار»، اکنون غيرممکن را به ممکن بدل کرده اند و در آستانه امضاي توافق خلع سلاح هستند».
در خلال گفتن اين جملات، دو تن از مقامات کاخ سفيد شامل يک مرد مسن و يک خانم جوان بر سر انجام اين توافق در حال شرط بندي کلامي بودند و زن، جمله معناداري گفت: «اعتماد کن اما با چشم باز. ما با چشم باز به سمت آنها رفتيم».
در اين لحظه خبرنگار «اي بي سي» اين گونه ابراز داشت: «اين توافق تاريخي، در عوض توقف برنامه هسته اي جمهوري بندار دهه هاي تحريم اين کشور خاورميانه اي را پايان خواهد داد.»
ناگهان همان پيرمرد افزود: «اما من به آنها اعتماد ندارم»
 و زن هم در پاسخ مي گفت: «من هم اعتماد ندارم و براي همين گفتم ما با چشمان باز جلو رفتيم». دوباره يکي ديگر از خبرنگاران آمريکايي در مورد يک هفته مذاکره مستمر و اينکه نتيجه نهايي تا دقايقي ديگر حاصل مي شود، حرف زد.

به گفته او: «در اين صورت پرزيدنت «فيتز گرانت» رئيس جمهور آمريکا و پرزيدنت «رزاني» رئيس جمهور بندار (که با لباس روحانيون ايراني و عمامه سفيد ديده مي شود) صاحب بزرگ ترين امضاي تاريخ صلح پس از فروپاشي ديوار برلين خواهند بود.»

(صحنه ميز مذاکرات که يک سمت آن رئيس جمهوري آمريکا، گرانت و دستيارانش نشسته و طرف ديگر رزاني، رئيس جمهوري بندار و اعضاي گروه مذاکره کننده اش)
گرانت (رئيس جمهوري آمريکا): «آمريکا هيچ مشکلي با فعاليت صلح آميز هسته اي جمهوري بندار ندارد اما مي خواهيم به ما اطمينان دهيد که «بندار» تحت هيچ شرايطي به طرف توسعه و دستيابي به سلاح هسته اي حرکت نخواهد کرد.»
اما در جريان مذاکرات، مسئولين کشور «بندار» در حال فريب طرف آمريکايي و ايجاد يک مرکز بزرگ حملات سايبري زير پوشش کارخانه توليد بسته هاي آبميوه نشان داده مي شوند که اين موضوع توسط يکي از مترجم هاي ناراضي هيئت جمهوري «بندار» به اطلاع آمريکايي ها رسيده و لحظه توافق هسته اي با بمباران مرکز فوق توسط هواپيماهاي بدون سرنشين آمريکايي مقارن مي شود!

شايد با توجه به نمايش اين قسمت از سريال «رسوايي» در ماههاي پس از انجام توافق هسته اي، نمايش ماجراهاي بعد از آن، پيشگويي ديگري از سوي هاليوود نشينان براي آينده اين توافق باشد!!

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_hulliwood_hollywood.jpgپيشگويي آينده در هاليوود!؟؛

اين براي اولين بار نبوده و نيست که ماجرا و رويدادي پيش از وقوع در آثار سينماي هاليوود، نمايش داده مي شود. نمونه ديگر و بسيار مهم اين نوع پيشگويي ها، براي حادثه 11 سپتامبر و فروريختن برج هاي دوقلوي نيويورکي رخ داده بود به طوري که از سال ها قبل نابودي برج هاي دوقلوي تجارت جهاني در نيويورک در دهها فيلم و سريال و انيميشن نمايش داده شد.
مي توان گفت از همان اولين سال هايي که برج هاي ياد شده افتتاح شدند، در فيلم هاي مختلف به کرات هدف حملات زميني و فرا زميني قرار گرفتند تا وقتي در 11 سپتامبر 2001، واقعا مورد حمله واقع شدند، تصوير آن حمله براي آمريکائيان و حتي جهانيان بسيار آشنا بود. گويي بازهم فيلم تماشا مي کنند!
از فيلم هايي مانند:

«تماس مدوزا» (1978)؛

«شهاب سنگ» (1979)؛ 

«مردي که فردا را مي ديد» ساخته رابرت ژونه در سال 1981 که در آن مسلمانان با موشک، برج هاي دو قلوي نيويورکي را هدف قرار مي دادند

«بوسه طولاني شب بخير» (رني هارلين-1996)؛

«اغتشاش» (1997)؛

«آرماگدون» (مايکل بي – 1998) و ...

و کارتون هايي همچون «شهر نيويورک برعليه سيمپسون ها» (1997)؛

«روگرات ها در پاريس» (2000) و ...
پس از آن نيز وقتي جرج دبليو بوش در آستانه حمله به عراق در آوريل 2003، جمله اي گفت مبني بر اينکه: «اگر شياطين را در لانه شان سرکوب نکنيم، آنها در خانه به سراغ ما مي آيند»، بازهم تماشاگران حرفه اي سينما دقيقا 30 سال به عقب برده شدند و خاطره فيلم «جن گير» (ويليام فريد کين-1973) در اذهان آنها زنده شد، که مضمون آن، همان سخن جرج بوش بود.

در آن فيلم، روحي شيطاني با صداي اذان از سرزمين عراق يا بابل باستاني همراه مجسمه کوچکي به شهر جرج تاون و خانه اي در مجاورت کليساي شيطان پرستان رفته و وجود دختر نوجواني را به تسخير خود در مي آورد.

نتيجه اي که از آن فيلم القاء شد اين بود که اگر آن روح شيطاني در همان سرزمين بابل يا عراق امروز سرکوب مي شد، ديگر نمي توانست روح و جسم نوجوانان آمريکايي را هدف قرار دهد. همان کاري که بنا به روايت دستگاه هاي تبليغاتي غرب، مهاجمان به برج هاي دوقلوي نيويورکي انجام دادند و جرج بوش به زعم خود مي خواست با اشغال عراق آن مهاجمان را در لانه شان سرکوب کند!!

و طرفه آنکه فيلم «جن گير» نه پس از 20 يا 25 و يا 30 سال (که معمول اکران هاي مجدد فيلم هاي مهم و تاثير گذار هستند)؛ بلکه پس از 27 سال مجددا گويا با افزدون صحنه هايي در آستانه سال 2001 و سپتامبر پرحادثه آن اکران شد! و تا يک ماه پيش از 11 سپتامبر در اسرائيل بر پرده سينماها بود!!

 

آيا تهيه کنندگان و توليدکنندگان هاليوود پيشگو هستند؟!

پاسخ قطعا منفي است. همچنان که ماجراي پيشگويي هاي سلف آنها، يعني کاباليستي به نام نوسترآداموس نيز افسانه اي بيش نبود. پس چگونه مي توان ساخت و توليد فيلم هايي را توجيه کرد که تصاويري دقيق از آنچه در آينده سياسي/نظامي دنيا اتفاق مي افتد را نمايش مي دهند؟
پاسخ را مي توان در اشتراکات کمپاني هاي هاليوودي و کارخانه هاي اسلحه سازي و تراست ها و کارتل هاي اقتصادي و مراکز استراتژيک و تينک تنک ها يا انديشکده هاي سياسي در ايالات متحده آمريکا يافت. نگاهي اجمالي به صاحبان اين مراکز و کارخانه ها و کمپاني ها نشان مي دهد که افراد واحدي در همه اين مراکز فعال بوده و هدايت آنها را برعهده دارند.

يعني صاحبان و سران کمپاني هاي هاليوودي در واقع همان ها هستند که در بانک هاي بزرگ آمريکا نيز سهامدار اصلي بوده؛ همان ها هستند که در کمپاني هاي اسلحه سازي هم شريکند؛ و همان ها هستند که در مراکز استراتژيست سياسي نيز نقش اصلي را ايفا مي کنند.

مثلافردي همچون «تد ترنر» که باني غول هاي رسانه اي همچون CNN، TCM و AOL بوده، در عين حال مشاور انديشکده CSIS از مراکز استراتژيست سياسي آمريکا هم بوده، در بزرگترين بانک هاي منهتن نيويورک هم سرمايه داشته و در کارخانه هاي اسلحه سازي مانند «لاکهيد» هم سهيم است.

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_hulliwood_foxnews.pngصاحب غول رسانه FOX که شبکه هاي تلويزيوني آن FOX NEWS و FOX MOVIES (توليد کننده سريال هايي مانند «24» که در فصل هشتم خود توافقات هسته اي با ايران را 5 سال قبل از رخداد آن به تصوير کشيده بود) را نيز مالک است، «روپرت مرداک» يهودي بوده که در بسياري از کارخانه هاي اسلحه سازي و بانک هاي بزرگ و مراکز عظيم اقتصادي آمريکا صاحب سرمايه و سهام است؛ يا «جرج سوروس» يکي ديگر از صاحبان عمده رسانه در آمريکا که رياست بنيادهاي استراتژيست سياسي مانند بنياد «جامعه باز» (Open Society) را برعهده داشته و عامل طراحي کودتاهاي رنگي و مخملي در برخي کشورهاي جهان مانند اوکراين و گرجستان بوده است و همچنين صاحب بزرگترين کارتل هاي اقتصادي در غرب است که به عنوان مثال در سال 1992 راسا بانک مرکزي انگليس را به ورشکستگي کشاند!

 

دولت واقعي در ايالات متحده آمريکا امثال همين تد ترنر و جرج سوروس و روپرت مرداک و ساير صاحبان رسانه ها و استوديوهاي سينمايي و کمپاني هاي اسلحه سازي و تراست هاي اقتصادي و انديشکده هاي سياسي بوده و هستند، نه امثال جرج بوش و باراک اوباما و ... همين دولت واقعي است که منافع سياسي و امنيتي آمريکا را تشخيص داده و از سال ها قبل براي آن برنامه ريزي مي کند. 

از يک سو در مراکز استراتژي و انديشکده هاي خود طراحي کرده، پول و هزينه هاي انجام آن را از کارتل ها و تراست هاي اقتصادي خود سرازير کرده، سلاح لازم را از کمپاني هاي اسلحه سازي خود تامين نموده و سرانجام زمينه سازي فکري و القاء ذهني آن طرح ها را نيز برعهده رسانه ها و استوديوهاي سينمايي خود قرار مي دهد.
   

همين مجموعه از سال ها قبل پروژه 11 سپتامبر را براي بهره برداري هاي آخرالزماني کليد زده بود که به دنبال آن جنگ هاي 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه را به راه انداخت تا به هدف اصلي خويش يعني جنگ هاي آخرالزماني در آغاز هزاره جديد برسد. اما به خواست خدا و اراده ملت ها نشد آنچه طرح ريزي کرده بودند و مي خواستند به اجرا درآورند.

طراحي 30 ساله آنها براي تسخير بابل يا عراق امروز نيز با شکست مفتضحانه اي مواجه شد که امروزه خود آمريکايي ها نيز بدان معترفند و برنده همه اين ميادين از پيش طراحي شده، مسلمانان انقلابي و طرفداران انقلاب اسلامي بودند.

قضيه تحريم هاي اقتصادي و توافقات هسته اي و ماجراي برجام نيز (براساس شواهد موجود) اگرچه يکي ديگر از ميادين طراحي شده نظام سلطه براي به زانو درآوردن انقلاب و نظام اسلامي بوده اما همچنان که تا امروز نيز روشن گرديده بنا بر وعده و اراده الهي و با رهبري هوشمندانه مقام معظم رهبري و ايستادگي ملت ايران، اين ميدان نيز به يکي ديگر از ورطه هاي شکست استکبار و اعوان و انصارش بدل خواهد شد.

ان شاءالله!


نويسنده: سعيد مستغاثي (یا عنوان: فيلم هايي كه «برجام» را لو داده بودند!)
 منبع: روزنامه كيهان، شماره 21383 به تاريخ 1395/4/14، صفحه 8 (تصوير روز)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»

   

مطالب جديد

مخاطب اول
شنبه, 22 مهر 1396
article thumbnailچند اقدام لازم که مسئولان در آستانه خیمه‌شب بازی جدید دولت آمریکا باید انجام دهند؛ مخاطب اول؛ در...
آفت مدیران غیرانقلابی
جمعه, 14 مهر 1396
article thumbnailنگاه طعمه ای یا مسئولانه ی مدیران، از منظر مقام معظم رهبری؛ « گفتمان انقلاب اسلامی: شرایط کنونی کشور به لحاظ این‌که...
article thumbnailرابطه قضا و قدر الهی و تفویض امور به اسباب و علل؛ اثر استاد شهید مرتضی مطهری (رحمة الله علیه) از پیغمبر...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com