• (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

 • «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

 • «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 • اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.
  اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.

  نقطه‌ى کانونى اقتصاد مقاومتى عبارت است از درون‌زایى در کنار برون‌گرایى. درون‌زایى به معناى انزواطلبى تعبیر نشود؛ درون‌زایى با نگاه به بیرون و با گرایش به بیرون جامعه امّا تکیه به توانایى درونى و به ظرفیّت درونى.

  (بیانات رهبری- 1393/01/06)

 • اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
  السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
 • نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )

c_400_300_16777215_00_images_motahari_motahari31.jpgبرگزاری برنامه های مطهری شناسی در کشور هزاران جزیره ی اندونزی؛

شيعيان در تمامي كشورهاي جنوب شرق آسيا از جمله تايلند و اندونزي، اقليتي كوچك ولي مهم هستند. انقلاب اسلامی ایران تأثیر بسیار زیادی بر گسترش و احیاء فرهنگ و اعتقادات شيعيان جنوب شرق آسيا بر جای گذاشته است.  بخصوص عشق و علاقه وافر آنان به شخصیت بسیار ممتاز و جهانی حضرت امام خمینی( قدس سره الشریف ) و ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) و همچنین آشنایی اقشار فرهنگی و دانشگاهی این کشورها از شخصیت وآثار شهید مطهری(رحمه الله علیه)، از جمله نکات عمده و تأثیر گذار در این قسمت از قاره آسیا می‌باشد که در صورت تقویت و استمرار  فعالیتهای فرهنگی، قطعاً برکات مضاعفی را برای اسلام و مسلمین به دنبال خواهد داشت.


از جمله این برنامه‌ها میتوان به برگزاری سمینارهای متعدد در برخی از دانشگاه‌های معتبر اندونزی اشاره نمود. در این سمینارها که با حضور اقشار فرهنگی برپا شده اند، شخصیت‌های علمی و فرهنگی و مطهری شناس صاحبِ نام اندونزی، پیرامون موضوعات مختلف از منظر شهید مطهری(رحمه الله علیه) به ایراد سخن پرداخته‌اند.

همچنین برگزاری دوره‌ آموزشی سیر مطالعاتی ازآثار شهید مطهری(رحمه الله علیه) در اندونزی که با استقبال کم نظیر مواجه شده است و تا کنون بالغ بر 200 نفر از دانشجویان و طلاب شیعه و سُنی  طی 6 مرحله در این دوره‌ها شرکت نموده‌اند. شایان ذکر است مؤسسه علمی و فرهنگی اسلام معاصر به نمایندگی از سوی بنیاد اجرای برنامه‌های مطهری شناسی در کشور اندونزی را بر عهده دارد.
در همین رابطه نیز دانشگاه اسلامی "شیخ نورجاتی" شهرستان چربون از جمله دانشگاه های معتبر در اندونزی است که آمادگی خود را برای اجرای برنامه های علمی مطهری شناسی اعلام نموده است.
شایان ذکر است اکثر اساتید برنامه های مطهری شناسی در اندونزی از فارغ تحصیلان جامعه المصطفی(ص) العالمیه در قم هستند.
این برنامه هاکه در دراستای ترویج و نشر افکار و اندیشه شهید مطهری(رحمه الله علیه) توسط مرکز مطالعات اسلامی جاکارتا به صورت نوبه ای و در چارچوب طرح درس جامع مبتنی بر نیازهای فکری اقشار دانشگاهی و علمی و فرهنگی در این کشور انجام میپذیرد ، نقش بسیار مهمی در معرفی شخصیت ، افکار و آثار فاخر شهید مطهری(رحمه الله علیه) در سطح دانشگاه اندونزی به طور خاص و در جامعه اندونزی به طور عام ایفا نموده است.

 

c_400_300_16777215_00_images_motahari_andonesia_labib.jpgپروفسور دکتر محسن لبیب، استاد کالج اسلامی جاکارتا در مصاحبه با تیم مستند شهید مطهری(ره)، در خصوص ضرورت ایجاد دانشکده علوم اسلامی با محوریت افکار و آراء شهید مطهری تحت عنوان دانشکده شهید مطهری میگوید:
« سال‌های 1985 تا 1999 را بایستی به عنوان دوران طلایی تمدن اسلامی در اندونزی به حساب آورد. و این دوران طلایی افتخارات خود را مدیون و مرهون افکار و آثار شهید مطهری میداند. شهید مطهری حق بسیار زیادی گردن علماء و اندیشمندان مسلمان اندونزیایی دارد.
در دوران طلایی شکوفایی اسلام و تشیع در اندونزی، آثار شهید مطهری با شوق و علاقه زیادی در بین دانشجویان و طلاب اندونزیایی دست بدست میگشت و همین موضوع باعث رواج چشمگیر ترجمه کتب ایشان به زبان اندونزیایی گردیده بود.

 

 شایان ذکر است در حال حاضر آثار استاد مطهری(رحمه الله علیه) در اقصی نقاط عالم بطور خود جوش و توسط مؤسسات علمی و فرهنگی داخل و خارج از کشور به 34 زبان ترجمه شده و در شمارگان قابل توجهی بطور مستمر تجدید چاپ شده و در اختیار علاقمندان قرار میگیرد. ترجمه 30 عنوان از آثار فاخر استاد مطهری(رحمه الله علیه) به زبان اندونزیایی گویای اثر بخشی افکار و اندیشه این معلم شهید در کشورهای حوزه جنوب شرق آسيا میباشد.

 

 

تصاویر اجرای برنامه های مطهری شناسی در اندونزی:

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»

   

مطالب جديد

مخاطب اول
شنبه, 22 مهر 1396
article thumbnailچند اقدام لازم که مسئولان در آستانه خیمه‌شب بازی جدید دولت آمریکا باید انجام دهند؛ مخاطب اول؛ در...
آفت مدیران غیرانقلابی
جمعه, 14 مهر 1396
article thumbnailنگاه طعمه ای یا مسئولانه ی مدیران، از منظر مقام معظم رهبری؛ « گفتمان انقلاب اسلامی: شرایط کنونی کشور به لحاظ این‌که...
article thumbnailرابطه قضا و قدر الهی و تفویض امور به اسباب و علل؛ اثر استاد شهید مرتضی مطهری (رحمة الله علیه) از پیغمبر...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com