• اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

 • اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

 • اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.
  اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.

  نقطه‌ى کانونى اقتصاد مقاومتى عبارت است از درون‌زایى در کنار برون‌گرایى. درون‌زایى به معناى انزواطلبى تعبیر نشود؛ درون‌زایى با نگاه به بیرون و با گرایش به بیرون جامعه امّا تکیه به توانایى درونى و به ظرفیّت درونى.

  (بیانات رهبری- 1393/01/06)

 • نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
 • «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 • السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
  السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_nufuz15.jpg«رهبران جوان جهان»

پازل رهبران جوان جهان با بازي گرداني آمريکا؛  

در سال هاي اخير از سوي دولت آمريکا شبکه اي جهاني متشکل از نخبگان موسوم به رهبران جوان جهاني، زير نظر مجمع جهاني اقتصاد شکل گرفته که به دنبال شبکه سازي بين المللي با اهداف مورد نظر دولت آمريکاست. تعدادي از اعضاي اين شبکه توسط «مجمع جهاني اقتصادي داووس» به عنوان رهبران جوان جهان برگزيده مي شوند، که وظيفه و نحوه تعريف کار اين افراد منتخب، تحقق اهداف آمريکايي در بعد بين المللي و منطقه اي است.
افراد اين شبکه در قالب همايش هاي پي در پي و بودجه هاي کلان خرج شده توسط دولت آمريکا که ذيل عنوان ديپلماسي عمومي به پيش برده مي شود، براي ماموريت هاي سياسي آموزش مي بينند.

در حقيقت، اين اشخاص در پارادايمي از ارزش هاي آمريکايي مورد تربيت دقيق قرار گرفته و سپس به جامعه خود برگشته يا در مجامع بين المللي ايفاي نقش جدي مي کنند.

اتفاقي که در يک فرآيند ميان مدت، مجموعه اي از تصميم سازان را وابسته و ادامه دهنده گفتمان آمريکايي قرار مي دهد.
   

اين شبکه بر اساس سند امنيت ملي آمريکا براي سال هاي 2016- 2015 با پوشش علم و فناوري به دنبال تربيت و سازماندهي جرياني است که بتواند با به چالش کشيدن حکومت هاي مدنظر، نقش تاثيرگذاري در عرصه حاکميتي و جامعه مدني اين کشورها داشته باشد.

آنها در ميدان عمل، ماموريت خود را در قالب يک مطالبه اجتماعي و مدني به نمايش گذاشته و البته، حمايت هاي مادي، رسانه اي و پشتيباني بالايي را نيز در پشت خود مي بينند.

در بخشي از سند امنيت ملي آمريکا آمده است: «ما در حال به دست گرفتن ابتکار عمل براي ايجاد روابط جهاني و شناسايي رهبران آينده در دولت، کسب و کار و اتصال آنها به يکديگر و جامعه مدني و مهارت هاي مورد نياز براي رشد کردن آنها هستيم. ما برنامه هاي جديد تبادلات ميان جوانان آمريکايي از آفريقا گرفته تا جنوب شرق آسيا را پيگيري مي کنيم.»

مجمع رهبران جوان جهاني از سال 2004 به عنوان زيرمجموعه اي از مجمع جهاني اقتصاد آغاز به کار کرد و بنيانگذار آن هم «کلاوس شواب» موسس مجمع جهاني اقتصاد است آنچه که در توضيح کارکرد اين مجمع در وبگاه آن ذکر شده عبارت است از «جذب جوانان شاخص براي شکل دهي به آينده جهان.»
اين مجمع هر سال 200 تا 300 جوان برگزيده از سراسر جهان را به عضويت و حضور در برنامه هاي شبکه رهبران جوان دعوت کرده و در فرآيندي پنج ساله آنها را براي پيشبرد اهداف جهاني خود آماده مي کند، هدف نهايي تربيت رهبراني براي آينده کشورهاي مورد نظر است. تاکنون 1000 نفر از جوانان منتخب از سراسر جهان عضو رهبران جوان جهاني هستند.

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_nufuz16.pngتربيت رهبران جوان آينده ايران با خرج سعودي ها در آنتاليا؛

«رهبران جوان ايران» قرار است با مجوز مسئولان دولت تدبير و اميد و به خرج سعودي ها، مردادماه امسال عازم آنتاليا در ترکيه شوند تا آموزش هاي لازم را کسب کنند.
به گزارش فارس، سال ها پيش پروژه اي با عنوان «رهبران جوان جهان» از سوي ايالات متحده در دستور کار دستگاه ديپلماسي قرار گرفت که داراي ابعاد پنهان و چند لايه اي بود. اتفاقي که در قالب نهادهاي بين المللي آغاز به کار کرد و اکنون دامنه اي فراگير دارد. البته اين جريان، امروز بنا دارد تا جمهوري اسلامي ايران را تحت پوشش قرار دهد که مهمترين و راهبردي ترين جريان در مقابله با استکبار به شمار مي رود.
 پروژه رهبران جوان ايران با بهره گيري از غفلت مسئولان در لايه هايي از دولت تدبير و اميد متاسفانه در مرحله اي قرار گرفته که مجوزهاي آن نیز صادر شده است.

 

تربيت رهبران آينده ايران؛ از جيب سعودي ها با فکر آمريکايي ها؛

اين شبکه چند سالي است فعاليت خود را در کشور ما نيز شروع کرده است اما به تازگي موج جديدي از اقدامات خود را با هدف براندازي نرم با سرعت چشمگيري پيگيري مي کند.
در اين بين، شاهديم که برخي دستگاه ها نيز اسير اين جريان شده و عملابه عنوان پياده نظام اين فرآيند ايفاي نقش مي کنند. البته اين شبکه گسترده بين المللي، اين بار وظايف اجرايي را به دولت سعودي و ترکيه سپرده تا عملاهوشمندي خود را نشان دهد که چقدر لايه لايه و پنهاني به کار خود مشغول است.
«مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامي» که تحت سيطره عربستان سعودي است، اين وظيفه را در کشورهاي اسلامي برعهده گرفته است. آمريکا که آگاهي از ميزان منفوريت و عدم اقبال به خود در جهان اسلام دارد، اين وظيفه را به نقش آفرين سياست هايش در منطقه سپرده است. اين سازمان وظيفه دارد تا اين پروژه را در کشورهاي اسلامي به پيش ببرد تا کمترين ميزان حساسيت را نيز ببيند.
ميزباني و اجرا نيز با کشور ترکيه است که بالاترين قرابت را با آمريکا و رژيم صهيونيستي دارد و ديگر بازوي سرمايه داري در منطقه است.

 

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_nufuz_nufuz3.jpgنفوذي که اين بار با چراغ روشن آمد؛

يکي از نکات جالب درباره اين نشست، محل برگزاري اردوست که در فصل تابستان و جزيره توريستي آنتاليا است، که خود گوياي نوع و محتواي برنامه هاست.

اين جزيره که اصطلاحاً پاتوق توريست هاي خوشگذران است، ميزبان کنفرانس يک سازمان اسلامي است.
ريشه اين اقدام را مي توان در نگاه دقيق برنامه ريزان دانست که در پروژه خود، آنقدر دقيق هستند که حتي مکان برگزاري چنين اردويي يک مکان خاص است که به مدت يک هفته، جواناني را پذيراست که قرار است اجراکنندگان روياي آمريکايي باشند.

 

اما اهداف برگزاري کاملاعيان و بدون پرده عنوان شده نشان از آن دارد که چگونه دستگاه هاي دولتي ما حتي از دريافت و تحليل ساده يک روند نفوذ نيز غيرمطلع هستند.

در نامه مديرکل مشارکت هاي اجتماعي جوانان وزارت ورزش و جوانان عنوان شده است: «ساختن آينده قدرتمند و ارزش هاي مشترک، کمک به پرورش رهبران جوان آينده، ترويج رفاه جامعه و بشريت و ...»؛ که بياني ساده از پروژه بزرگ تغيير در جهان است که به سادگي در حال اجراست.
البته درباره شرايط حضور در اين دوره نيز عنوان شده که: «توانايي ايفاي نقش به عنوان يکي از رهبران جوان با ايجاد يک تغيير خاص در جامعه محلي خود»؛ که اين جمله مصداقي از نفوذ و پروژه آمريکايي است که در جهان اسلام به محوريت آل سعود و ترکيه در حال انجام است.

به راستي، تغيير خاص در جامعه محلي خود، در جوامع اسلامي چه مصداقي مي تواند داشته باشد؟ اين تغيير خاص مصاديقي غير از هنجارشکني و ايجاد زيرساخت هاي مقابله نرم است؟ آيا مسئولان وزارت ورزش و جوانان متوجه يک موضوع به اين سادگي نشده اند؟

 

براندازي از درون و خواب خوش دولتي ها؛

در چنين شرايطي که اين پروژه يک بسترسازي بلندمدت و هدفمند را دنبال مي کند، شاهديم که دستگاه هاي دولتي مانند وزارت ورزش و جوانان نيز نهايت همکاري را دارند.
در حقيقت، طرف آمريکايي در پوشش يک طرح و با بهره مندي از ظرفيت يک سازمان به اصطلاح اسلامي، طرحي شوم را در کشور ما و ساير کشورهاي اسلامي دنبال مي کند.
در اين طرح، شبکه اي از جوانان که داراي ظرفيت هاي اجتماعي و فرهنگي متناسب با خواست دشمن هستند، به همسانان خود در جهان اسلام متصل شده و يک راهبرد معين را پيگيري خواهند کرد.

از سوي ديگر، شاهديم که با اجرا شدن اين طرح که با حمايت وزارت ورزش و جوانان در حال پيگيري است، يک شبکه نفوذ براي دستگاه هاي امنيتي و برانداز سعودي و ترک که عاملان طرف آمريکايي - صهيونيستي هستند، ايجاد مي شود.

در حقيقت، يک خواب خوش در ساختار عريض و طويل وزارت ورزش و جوانان موجب شده تا يک پروژه راهبردي جريان استکبار با دست خودمان در کشور به جلو حرکت کند.

اکنون بايد وزارت ورزش و جوانان و اداره کل مربوطه پاسخگو باشند که واقعا در جريان اين جريان نفوذ که در حال اجرايي کردنش هستند، نبوده اند. واقعا اگر تمام اين فرآيند اجرايي از سوي آنها ناشي از عدم اطلاع از زواياي ماجراست بايد تاسف خورد که دستگاهي با چنين بودجه و هزينه هاي کلان، حتي نمي تواند يک تحليل ساده و ابتدايي داشته باشد.
واقعا جوانان ما چگونه به اين وزارتخانه و مسئولانش اميد بسته و چشم انتظار گشودن گره اي از معضلات هستند؟

 

منبع: روزنامه كيهان، شماره 21396 به تاريخ 1395/4/31، صفحه 11

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»

   

مطالب جديد

مخاطب اول
شنبه, 22 مهر 1396
article thumbnailچند اقدام لازم که مسئولان در آستانه خیمه‌شب بازی جدید دولت آمریکا باید انجام دهند؛ مخاطب اول؛ در...
آفت مدیران غیرانقلابی
جمعه, 14 مهر 1396
article thumbnailنگاه طعمه ای یا مسئولانه ی مدیران، از منظر مقام معظم رهبری؛ « گفتمان انقلاب اسلامی: شرایط کنونی کشور به لحاظ این‌که...
article thumbnailرابطه قضا و قدر الهی و تفویض امور به اسباب و علل؛ اثر استاد شهید مرتضی مطهری (رحمة الله علیه) از پیغمبر...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com