• «احساس خطر میکنم!»
  «احساس خطر میکنم!»

  «حرکت جامعه باید به سمت آن تعالی و آن ارزشها، حرکت به سمت بالا باشد؛ حرکت مثبت باشد. این حرکتهای به سمت پائین، همان بیماریهائی است که برای نظام اسلامی ممکن است پیش بیاید؛ و این خطر برای نظام اسلامی است؛ مردم باید بیدار باشند.» مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۰۶/۲۰

 • السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
  السلام علیک یا ثارالله وابن ثاره
 • «حوزه‌ی علمیه انقلابی»
  «حوزه‌ی علمیه انقلابی»

   «اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه «انقلابی» بماند؛ زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵

 • نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
  نجات فلسطین با دریوزگی از سازمان ملل یا از قدرتهای مسلّط و به طریق اولی از رژیم غاصب به دست نمی‌آید، راه نجات فقط ایستادگی و مقاومت است. (مقام معظم رهبری1387/12/14 )
 • (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)
  (مقام معظم رهبری ۱۳۸۰/۰۲/۲۸)

  پیامبر اکرم این هدف را دنبال میکرد که هرجا زمینه مساعد بود، بذر اندیشه و عقیده را بپاشد؛ با این امید که در زمان مساعد، این بذر سبز خواهد شد. هدف این بود که پیام آزادی و بیداری و خوشبختی انسان به همه دلها برسد.

 •                                      واجب همیشگی
  واجب همیشگی
 • اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها
  اراده الهی بالاتر از همه‌ی خواست‌ها

  «قُلِ اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْكَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ» (ال عمران‏26)

 • اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
  اصول هفتگانه امام خمینی| اسلام ناب
 • اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.
  اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد کشور.

  نقطه‌ى کانونى اقتصاد مقاومتى عبارت است از درون‌زایى در کنار برون‌گرایى. درون‌زایى به معناى انزواطلبى تعبیر نشود؛ درون‌زایى با نگاه به بیرون و با گرایش به بیرون جامعه امّا تکیه به توانایى درونى و به ظرفیّت درونى.

  (بیانات رهبری- 1393/01/06)

 • اللهم عجل لولیک الفرج
  اللهم عجل لولیک الفرج

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_Hijab.jpgاسلام خواهی در جهان بویژه در غرب به یک موج تبدیل شده و اسلام به عنوان دین حق، صلح و رحمت، با شیوه های منحصر بفرد خود در قلب و جان مردم نفوذ می‌کند.
در این میان آنچه این روند را شتاب بخشیده، پروژه اسلام هراسی و اسلام ستیزی در غرب است؛ بطوری که به عاملی برای رویکرد روزافزون اندیشمندان و آزاد اندیشان و در مجموع غربی ها به اسلام شده است.
 با وجود این که آمار دقیقی وجود ندارد، ولی کارشناسان مسایل مسلمانان ساکن در اروپا، تعداد تازه مسلمانان مرد و زن در اروپا را سالانه، چند هزار نفر محاسبه می کنند؛ که البته سهم زنان بیش از مردان است.
در این میان ورزشکاران، سوپراستارها، خوانندگان، نوازندگان و زنان مانکن، با وجود آنکه موانع رسیدن شان به حقیقت بیش از سایرین است، اما از این قاعده مستثنی نیستند.
 
 بیشتر این افراد، بویژه آنانی که در سطح جهانی از محبوبیت و شهرت بیشتری بهره مند بوده اند، عمدتاً به رغم برخورداری از ثروت و زندگی پر از زرق و برق و موقعیت های اجتماعی قابل ملاحظه، با این حال بنا بر اعترافات خود این چهره های برجسته، دارای دردهای مشترکی بوده اند که شاخص ترین این دردها را می توان در احساس پوچی داشتن، بی معنا شدن زندگی، نرسیدن به خوشبختی، احساس عدم رضایت واقعی، افسردگی شدید، و دها پرسش بی پاسخ روحی، روانی و فکری که با آن مواجه بوده اند را بر شمرد.

انسان های تربیت یافته در فرهنگ افسار گسیخته غیر الهی غربی و اروپایی، پیوسته برای فرار و رهایی از ناآرامی های و عدم آرامش و آسایش روحی و روانی درونی، با پرداختن به موسیقی های هیجانی و شرکت در پارتی های مختلط، استفاده از مشروبات الکلی و استعمال مواد مخدر، غرق شدن در مد و مصرف گرایی، عضویت در عرفان های کاذب نوظهور و یا مراجعه به روانشناسان و مبلغان مذهبی و نهایتاً خودکشی، سعی در نجات خود از چنبره های عنکبوتی دارند.

اما از آنجا که هیچیک از این راه کارهای ابداعی، منطبق با نیازها و گرایشهای فطری انسان نمی باشد، نتیجه دلخواه را نمی گیرند و مشکلات آنها از یک شکاف کوچک به یک دره عمیق تبدیل می شود تا جاییکه تنها راه نجات را خودکشی و پایان بخشیدن به زندگی سرخورده خود می دانند.

 اما این سرانجام شوم، برای کسانی که بنا به عللی زمینه های نجات و رستگاری را در خود حفظ نموده و شایستگی برخورداری از لطف و رحمت الهی را پیدا می کنند؛ به گونه ای دیگر رقم می خورد؛ ناگهان دریچه ای گشوده می شود و نور اسلام را به قلب این فریب خوردگان می تاباند. به آنها زندگی می بخشد و آنان حکمت گمشده خود را در پرتو نور الهی پیدا می کنند.

جمع قابل توجهی از این رهیافتگان وصال، که از جامعه دختران و بانوان غربی و اروپایی می باشند، علل اصلی گرایشات خود به دین مبین اسلام را حاکی از این می دانند که :
1. در شریعت اسلام، زنان و دختران از جایگاه و احترام ویژه ای برخوردار میباشند؛
2. زنان در اسلام از امنیت زیادی برخوردارند؛
3. نگاه اسلام در زمینه محبت و توجه انسان ها در روابط اجتماعی و خانواده، بی نظیر است؛
4. گرایش به دین اسلام علاوه بر ایجاد فرصت برای برخوردار شدن از یک زندگی معنوی و هدفمند، موجبات کسب آرامش و لذت درونی می شود.
5. نهایتاً اینکه این افراد، اسلام را دینی بی پیرایش یافته اند که نگاه آن به هستی، زندگی، آفرینش، و ارتباط میان خالق و مخلوق آنها را به شگفتی آورده و کتاب آن یعنی قرآن که مملو از بصیرت و بینش برای قلب و روح است، بدون نیاز به هیچ مفسری، آنها را راهنمایی می کند. 

 

 

فیلم/ گرایش به اسلام و حجاب در زنان مشهور دنیا.

 دانلود    مشاهده آنلاین

 

فیلم/ افزایش خشونت علیه زنان مسلمان و اسلام هراسی در انگلیس.

 دانلود    مشاهده آنلاین

 

خاطرات و نظریات رهیافتگان وصال «...یُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ»:

 

c_400_300_16777215_00_images_jorjiyas1.jpg" Dyams" with the original name "Milan Jvrjyads"
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری نورت مصر، دیامس خواننده و نوازنده زن فرانسوی است که اخیرا با انتشار کتابی اعلام کرد اسلام گزیده و حجاب اختیار کرده است.
«دیامس» با نام اصلی «میلانی جورجیادس» در نوامبر 2009 به هنگام خروج از دانشگاه با حجاب کامل اسلامی، از بیان هرگونه مطلبی درباره وضعیت پوشش خود به رسانه‌ها امتناع کرده بود.
اما این روزها با انتشار کتابش با عنوان «حسب حال دیامس» ، همگان را از زندگی، سختی‌ها و نهایتا اسلام آوردن و انتخاب حجاب آگاه کرده است.
وی در این این کتاب از زندگی بدون پدر و ورود به عرصه نوازندگی و همراهی‌اش با خواننده‌های آمریکایی و بازیگران فرانسوی و به دست آوردن مال و شهرت سخن می‌گوید و می‌گوید:

«در اوج موفقیت از افسردگی شدیدی رنج می‌بردم و بارها به روانشناسان مختلفی مراجعه کردم اما هیچ کدام کمکی به من نکردند.» دیامس 32 ساله که دارای کودکی 4 ساله به نام مریم است، می‌افزاید: «راه حل خلاص شدن از افسردگی را در نماز و قرائت قرآن یافتم و نهایتا هنگامی که در دسامبر 2008 به جزیره موریس سفر کردم، شخصاً اسلام را برگزیدم.»

وی با بیان اینکه از آن زمان تصمیم گرفتم حجاب داشته باشم و مرکزی برای حمایت از ایتام ایجاد کنم، درباره واکنش‌ها به اسلام آوردنش می‌گوید: «انتخاب حجاب برای بسیاری از اطرافیانم عجیب‌تر از تغییر دینم بود.»  www.farsnews.com


c_400_300_16777215_00_images_mataleb_18106_958.jpg"Jennifer Gravettian"

«جنیفر گراوت»، خواننده آمریکایی، که مدتی است برای تحصیل در کشور مراکش اقامت گزیده، به دین اسلام مشرف شد.
خواننده آمریکایی است که به خاطر موسیقی خاص خود و خواندن شعرهای عربی بدون دانستن این زبان، معروف شده است، در جریان اقامت در کشور مراکش برای تحصیل در رشته عربی، به دین اسلام مشرف شد.
فیلمی از ادای شهادتین این خواننده ۲۳ ساله آمریکایی نیز در یوتیوب منتشر شده است.
در این فیلم جنیفر که اصالتاً اهل شهر بوستون آمریکا است، به قرائت آیاتی از سوره حمد نیز می‌پردازد.    www.afsaran.ir

 

 

 

 
Tatyana Tsvikevich

326625.jpgبانو «تاتیانا تسیكیویچ»، هنرمند و بازیگر روس مقیم تركیه به دین مبین اسلام روی آورد.
این بازیگر روز شنبه، 14 بهمن‌ماه، با حضور در برنامه دینی «به سوی دوست» که به صورت زنده از یکی از شبکه‌های تلویزیون این کشور پخش می‌شود، شهادتین را ادا کرد و مسلمان شد و از نهاد خطیب اوغلو، مجری این برنامه برای تولید و پخش آن قدردانی کرد.
وی در ادامه اظهار کرد: «برنامه به سوی دوست را به طور مداوم دنبال می‌کردم؛ چراکه از طریق این برنامه به دین اسلام علاقه‌مند و اطلاعات كاملی درباره آن كسب كردم.»
در پایان این مراسم نهاد خطیب اوغلو، ضمن عرض تبریك و شادباش به بانو تاتیانا تسیكیویچ، تصریح كرد: تمام انسان‌ها مسلمان به دنیا می‌آیند، ولی والدینشان، آنان را بر اساس اعتقادات و باورهای یهودی، مسیحی یا دیگر ادیان تربیت می‌کنند.     www.hammihan.com


c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_1334319033574859_large.jpgSara Bucer

«سارا بوکر»، هنر پیشه، مدل و مانکن تازه مسلمان آمریکایی؛
خبرگزاری فارس: «یک ردای زیبای بلند و یک پوشش سر که شبیه لباس عرفی زنان مسلمان است خریداری کردم و در خیابان ها و محله هائی که روزهای پیشین با شلوار کوتاه، بیکینی، و یا با لباس کار "شیک" سبک غربی در آنها راه میرفتم، ظاهرشدم.»
به گزارش گروه فضای مجازی فارس به نقل از سایت تازه مسلمانان، اخیراً سارا بوکر، هنر پیشه، مدل و مانکن تازه مسلمان آمریکایی، توضیحاتی را درباره خود ارائه داده است.
او در گفتگویی خود را اینگونه معرفی و علت مسلمان شدنش را اینگونه بیان می کند:

من یک زن امریکائی هستم که در مرکز امریکا بدنیا آمده ام. من مانند هر دختر دیگری بزرگ شدم. با علاقه و تعلق خاطر شدید به زرق و برق زندگی در "گران شهرها". در نهایت من به فلوریدا و از آنجا به ساحل جنوبی میامی نقل مکان کردم. یک منطقه پرشور برای آنهائی که در جستجوی "زندگی پر زرق و برق" هستند. طبیعتا، من آنچه که یک دختر معمولی غربی انجام می دهد را انجام می دادم.
براساس ارزیابی ارزش خودم بر مبنای میزان جلب توجه دیگران من به ظاهر و جذابیت و گیرائی خودم توجه داشتم. من مرتبا ورزش می کردم و یک مربی شخصی شدم. یک خانه شیک لب دریا خریدم و توانستم یک سبک زندگی "با کلاس" برای خود فراهم کنم.
سالها گذشت تا متوجه شوم که هر چه بیشتر در "جذابیت زنانگی ام" پیشرفت می کنم درجه رضایت شخصی و خوشبختی ام افت می کند. من برده مد بودم. من گروگان ظاهرم بودم.
به علت افزایش مستمر فاصله میان رضایت شخصی من و سبک زندگی ام، من در فرار از الکل و مهمانی ها (پارتی ها) به مراقبه (مدیتیشن) و مذاهب غیرمتعارف پناه می بردم. اما یک فاصله کوچک به یک دره تبدیل گشت. و در نهایت متوجه شدم که تمامی آنها فقط یک مُسکن هستند و نه یک درمان موثر.

یازده سپتامبر ۲۰۰۱، زمانی که من شاهد رگبار پی در پی اسلام، ارزشها و فرهنگ اسلامی، و اعلام شرم آور "جنگ صلیبی جدید" بودم، توجه ام به چیزی بنام اسلام آغاز شد. تا آن زمان، تمام چیزهائی که برای من با اسلام تداعی می گردید عبارت بودند از: زنان پوشیده در "چادر"، کتک زنندگان زنان (همسران)، حرام ها، و یک دنیا ترور و وحشت.
یک روز من با قرآن، کتابی که در غرب بطور منفی کلیشه ای معرفی شده است برخورد کردم. در ابتدا سبک و نحوه برخورد قرآن مرا تحت تاثیر قرار داد، و سپس نگاه آن به هستی، زندگی، آفرینش، و ارتباط میان خالق و مخلوق مرا به شگفتی آورد. من قرآن را خطابه ای مملو از بصیرت و بینش برای قلب و روح، بدون نیاز به هیچ مترجم (مفسر) و کشیشی یافتم.
سرانجام من حقیقت را دریافتم: فعالیت ارضاء کننده جدید من چیزی جز قبول مذهبی بنام اسلام، که می تواند سرچشمه آرامش برای من بعنوان یک مسلمان "فعال" باشد، نبود.

من یک ردای زیبای بلند و یک پوشش سر که شبیه لباس عرفی زنان مسلمان است خریداری کردم و در خیابان ها و محله هائی که روزهای پیشین با شلوار کوتاه، بیکینی، و یا با لباس کار "شیک" سبک غربی در آنها راه میرفتم، ظاهرشدم. اگر چه مردم، چهره ها، و مغازه ها همه همان ها بودند، اما یک چیز بطرزی چشمگیر و استثنائی متفاوت بود، من همان نبودم و نه آرامشی که من برای اولین بار در زن بودن تجربه کردم.
من احساس کردم که همه زنجیرها پاره شده اند و من بالاخره آزاد شده ام. من از چهره های حیرت زده جدید مردم، در مکانی که زمانی چهره هائی که پر از نگاه های شکارچی برشکار بود را تجربه کرده بودم، لذت می بردم. ناگهان یک بار از دوش من برداشته شد. من دیگر تمامی وقت ام را صرف خرید، آرایش، درست کردن موهایم، و تمرین بدنی برای خوش اندام شدن نمی کردم. سرانجام، من آزاد شدم.

من از حجاب رضایت داشتم، اما دیدن رو به افزایش زنان مسلمانی که از نقاب استفاده می کنند کنجکاوی مرا درباره نقاب برانگیخت. من نظر همسر مسلمانم را، که پس از اسلام آوردن با او ازدواج کردم، درباره گذاشتن نقاب و یا بسنده کردن به حجاب را جویا شدم. به نظر او حجاب در اسلام امری واجب است، در حالی که نقاب نیست. در آن زمان، حجاب من شامل پوشش سری که تمامی سر مرا بجز صورتم رامی پوشاند، و یک ردای سیاه بلند گشاد بنام "عبا" که تمامی بدن مرا از گردن تا نوک پا را می پوشاند، بود.
هیچ چیز مرا از تعویض بیکینی ام در ساحل جنوبی و زندگی پر زرق و برق سبک غربی ام با زندگی کردن در آرامش با خالقم و لذت بردن از زندگی در میان همنوعانم بعنوان یک شخص با ارزش، خوشحال نمی کند. بدین دلیل است که من استفاده از نقاب را انتخاب کرده ام، و تا پای مرگ از حق لاینفک ام برای پوشیدن اش دفاع خواهم نمود.
به شما زنانی که مفاهیم زشت کلیشه ای علیه حجاب فروتنانه اسلامی را می پذیرید، می گویم که: «شما نمی دانید که چه چیزی را دارید از دست می دهید.»     www.farsnews.com

c_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_1266206633-takmehr_ir.jpgCarl Waltz

"کارل والتز" 24 ساله یک سوپر مدل لباس زیر مشهور و معروف انگلیسی؛

خانم "کارلی والتز" 24 ساله یک سوپر مدل لباس زیر مشهور و معروف انگلیسی است که با مسلمان شدنش نقل محافل خبری این کشور شده است.
وی بعد از آشنایی و علاقه مند شدن به یک محافظ تونسی در این کشور تصمیم گرفته است مسلمان شود و میگوید از این به بعد جز برای شوهرش اندامش را به نمایش نخواهد گذاشت.
پرداد به نقل از مگ فور نوشت: او با همسرش در تعطیلاتی که سال گذشته میلادی در تونس داشت آشنا شد و میگوید در این ازدواج بسیار مصمم است. او به همراه دختر 2 ساله اش به تونس رفته است و در کنار خانواده شوهرش زندگی میکند تا هم آداب اسلام را بیاموزد و هم برای ازدواجش آماده شود.
وی در مصاحبه اش میگوید: اکثر دوستانم تصور میکنند من دیوانه شده ام و این احساس را یک وسوسه زودگذر میدانند. به نظر آنها من به دلیل شغلی که داشته ام و عادت به پوشیدن لباسهای باز و نوشیدن مشروب نمیتوانم مسلمان شوم اما من طور دیگری فکر میکنم. به نظر من در دین اسلام به زن اهمیت و ارزش زیادی نهاده شده است و این مسئله ای است که مرا به اسلام تشویق میکند.
زنان در اسلام از امنیت زیادی برخوردارند. و من خوشحالم که دیگر بدنم را وسیله سوء استفاده رسانه ها قرار نمیدهم. من جز برای همسرم حجابم را برنمیدارم.
او اضافه میکند دوست دارد زندگی خوبی داشته باشد و مطمئن است که این آرامش را در سایه اسلام بدست خواهد آورد...   www.jamnews.ir

Nicole Queenc_400_300_16777215_00_images_mataleb_mouzu_khaha.jpg

«خانم نیكل كوئین»، عكاس ویژه چهره‌های معروف هنری، سینمایی و ورزشی در امریكا؛
به گزارش فارس، خانم نیكل كوئین، عكاس ویژه چهره‌های معروف هنری، سینمایی و ورزشی در امریكا دین اسلام را پذیرفت و مسلمان شد.

وی گفت : «دین اسلام را با نماهنگ های ویدئویی كه با هدف معرفی اسلام در یكی از پایگاه های اینترنتی معروف ویدئویی گذاشته شده شناخته و تصمیم به مسلمان شدن گرفته است.»

وی در گفتگویی مفصل با روزنامه زمان تركیه به تشریح چگونگی آشنایی با دین مبین اسلام و مسلمان شدن خود پرداخت
www.tebyan.net

 

 

123.jpgKristiane Backer
«کریستینا بکر»، مجری محبوب شبکه تلویزیونی ام تی وی،که در ۱۳ دسامبر ۱۹۶۵ در هامبورگ به دنیا آمد، ناگهان با پذیرش اسلام جامعه آلمان را به شوک فرو برد.
خانم بکر پس از مدتی دوستی با "عمران خان" ورزشکار معروف پاکستانی، به اسلام گروید. اگرچه خانم بکر روسری سر نمیکند ولی نماز میخواند و از پوشیدن لباسهای نیمه برهنه خودداری میکند زیرا باور دارد "خود را سکسی نشان دادن" روش ناسالم و منفی جلب توجه دیگران میباشد. اگرچه وی در طی سفر حج سال ۲۰۰۶ خود به مکه لباس پوشیده اسلامی بر تن کرد .

خانم بکر می گوید: «رابطه ی "با حیای" زن و مرد در اسلام باعث آرامش میشود در حالیکه وی در زندگی پر زرق و برق قبلی غربی خود که با معروفترین خواننده های دنیا رفت و آمد داشت، شاهد بوده که مشروب خوری، ارتباطات ناسالم، مواد مخدر و رابطه بی بند و بار زن و مرد برای اطرافیان وی "شادی و آرامش درونی" به همراه نداشته است.»

بکر که نردبان ترقی حرفه ای را سریع طی کرده بود و به معروفیت زیادی نیز رسیده بود، میگوید: «اکنون از زندگی آرام و "با حیای" خود راضی تر و شادترم و هیچگاه و هیچگاه از این کار خود پشیمان نیستم اگرچه از کار اخراج شدم و حتی برنامه های که من تدوین کننده و مجری آن نیز بودم متوقف شد و از نظر مالی و شهرت زیان قابل توجهی متحمل شدم.»
وی تجربیات زندگی اسلامی خود را در کتابی پر فروش(Der Islam als Weg des Herzens: Warum   ich Muslima bin) منتشر کرده است.
او دقت در هنر اسلامی و آزادی‌های انسان در عرصه اجتماع را قوی‌ترین انگیزه برای پذیرش اسلام عنوان کرده و می‌افزاید:« اسلام در زمینه محبت انسان‌ها به یکدیگر بی‌نظیر است و از این نظر دین اسلام ممتاز است.»
«بکر» خانواده خود را نیز به پذیرش اسلام دعوت کرده و از اینکه خانوداه نیز با او مهربان هستند، اظهارخشنودی می کند.

او  در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره، وحشت جهان غرب از اسلام را به دلیل ناآگاهی عمومی جامعه غرب از اسلام دانست و افزود: «سطح تبلیغات اسلامی در جهان غرب عمیق نیست؛ به همین خاطر مردم آگاهی کافی از اسلام و دین مهربانی ندارند. نگرش اسلام به زنان و امور سیاسی در جهان غرب محدود به برخی روابط سطحی است و تنها احکام جنگ و مبارزه با ظلم در تبلیغ سیاسی اسلام در جهان غرب تبلیغ می‌شود و نتیجه آن اسلام هراسی است و از این نظر مسئولیت مبلغان اسلامی دوچندان است تا چهره واقعی حقوق زن در اسلام و اسلام درخشان به جهان غرب معرفی شود.»

www.adyannet.com

Lauren Boothimages15.jpg
لارین بوث (لورن بوث یا لارن بوث) متولد ۱۹۶۷ میلادی، اسلینگتون لندن، گوینده انگلیسی، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر است. او در حال حاضر برای پرس تی وی، کار می‌کند. وی که اخیراً مسلمان شده‌است، خواهر ناتنی چری بلر زن «تونی بلر» نخست وزیر سابق انگلیس است.
لارین که با «پرس تی وی» و روزنامه «دیلی میل» همکاری می‌کند، برای پوشش خبری راه‌پیمایی روز قدس برای پرس تی وی، به ایران سفر کرده بود و در تهران به سر می‌برد.

طی این سفر وی دیداری کوتاه از اصفهان هم داشته و ضمن  توقف در شهر مقدس قم و زیارت حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، آرامش و صفای عجیبی را تجربه کرده بود که عامل بسیار مؤثری در تغییر روحیه و رویه زندگی وی شده است. پس از این زیارت بود که خبر مسلمان شدنش نیز رسانه‌ای شد. او از پرواز تهران به لندن با حجاب پیاده شده بود و شرب خمر و سیگار کشیدن را متوقف کرد. قبل از  اعلام عمومی، با مادر و دو دخترش که ۱۰ ساله و ۸ ساله بودند، موضوع اسلام آوردن خود را در میان گذاشته و همه احساس خشنودی کرده بودند؛ نهایتاً او یکماه پس از مسلمان شدنش، آنرا اعلام عمومی کرد.
وی از اعلام گرایش به شاخه‌ای خاص از اسلام خودداری کرده‌است و در واکنش به اعلام خبر العربیه یادآور شده‌است: «من پس از بازگشتم از سفر ایران مسلمان شده‌ام اما شیعه نشده‌ام، من در ایران مسلمان نشدم، اما شبکه العربیه به دروغ اعلام کرد که من شیعه شده‌ام.»

قبل از آنکه بوث به ایران سفر کند تا حدودی با اسلام موافق بود و بسیاری از وقت خود را در خصوص موضوع فلسطین صرف می‌کرد.

بوث تأکید کرده‌است:«من همیشه از قدرت و تسلی که اسلام به انسانها می‌داد شگفت‌زده می‌شدم. من نمی‌گویم می‌خواهم شیعه باشم، یا سنی؛ چون برای من تنها یک خدا وجود دارد و یک اسلام.»

«لورن بوث» ضمن شرکت در راهپیمایی روز قدس در ایران، در نامه‌ای خطاب به بلر، آورده است: «پیام راهپیمایی در روز قدس تهران این است که نه اسلام، که تو و دوستان اسرائیلی‌ات به خاطر عقاید جاهلی خود، باید هراسان باشید».

 

چرا زنان اروپایی مسلمان میشوند؟

دکتر «هیفاء جداد» استاد دانشگاه بیرمنگام انگلستان؛
یکی از عوامل رشد اسلام هراسی و اسلام ستیزی در غرب، رویکرد تصاعدی اندیشمندان و آزاد اندیشان به ویژه جوانان به اسلام است. حکومت های غربی تلاش می کنند با نسبت دادن تروریسم به اسلام، فضای ذهنی مردم را نسبت به تازه مسلمانان تخریب کنند.
از سوی دیگر وقتی مشاهده کردند با فشارهای رسانه ای نمی توانند امواج اسلامگرایی در غرب را کنترل کنند، تلاش می کنند، اسلامی را به تازه مسلمانان عرضه کنند که التزام چندانی به احکام شریعت ندارد، سیاست گریز است و… در یک کلام اسلامی بی خطر که با اهداف و منافع قدرت های بزرگ تعارضی نداشته باشد! 

 

کارشناسان می گویند: پژوهش های نیمه کاره ای که به شکل پراکنده انجام شده، بیان می کند که زنان بیش از مردان به تغییر دینشان به اسلام علاقه نشان می دهند. این تحقیقات بیان می کند بر خلاف باور رایج، تنها تعداد اندکی از این زنان به خاطر ازدواج با مردان مسلمان، اسلام را پذیرفته اند. 

دکتر «هیفاء جداد» می گوید: «در گذشته، مسلمان شدن به دلیل ازدواج با مسلمانان بیشترین عامل در میان زنان بود ولی امروز وضعیت متفاوت شده است، چون زنان اروپایی اسلام را به دلیل اعتقادات شخصی خود می پذیرند» دکتر جداد توضیح داد: مردان غیرمسلمان، پیش از ازدواج با زنی مسلمان، باید وارد اسلام شوند ولی این قاعده برای زنان غیرمسلمانی که می خواهند به دین خود پایبند باشند و با شخصی مسلمان ازدواج کنند، جاری نمی شود. 

 

«ماری فالوت» یکی دیگر از دختران جوان فرانسوی تازه مسلمان شده،  منکر این مساله است که عشق، نقشی در جذب شدنش به اسلام داشته است و می گوید: «وقتی آشنایانم فهمیدند مسلمان شده ام، نخستین سوالی که از من پرسیدند این بود که: «آیا با جوان مسلمانی دوست شده ای؟» او در نقد این پرسش می گوید: «آن ها نمی توانند تصدیق کنند زنی با اراده شخصی آزاد خود این اقدام را انجام داده است» 
دوشیزه فالوت می گوید: «روشی را که اسلام برای نزدیک شدن به خدا به وجود آورده، دوست دارد. اسلام آسانتر و پایدارتر است. آسانی اسلام به جهت روشن بودن آموزه های آن است. من نیز به دنبال چارچوبی برای خودم می گشتم. انسان نیازمند قواعد و روش هایی است تا از آن دنباله روی کند.» 
این سخنان، روش فکری بسیاری از زنان تازه مسلمان را بیان می کند. دکتر جداد معتقد است: «این پدیده نمایشگر عکس العمل بسیار از زنان علیه ناهنجاری های اخلاقی جوامع غربی است. آنان نسبت به گرایش، پشتیبانی و مشارکتی که اسلام به آنان هدیه می کند، احساس خوشایندی دارند.»  
 
از سوی دیگر، «کارین فاننیو ک» کارشناس مسایل زنان تازه مسلمان هلندی می گوید: «این گونه زنان به دیدگاهی که اسلام درباره رابطه زن و مرد ارایه می کند، جذب شده اند زیرا در اسلام فرصت بیشتری برای خانواده و مادر شدن به دست می آورند و زنان در اسلام تنها وسیله ای برای کامیابی جنسی نیستند.» 
در همان حال، «سارا جوزف» انگلیسی که مسلمان شده و مجلۀ «آرزو» را-نشریه ای درباره مسایل زنان به زبان انگلیسی- منتشر می کند می گوید: «تفکری که قائل است تمامی زنان تازه مسلمان اروپایی، روش گوشه گیری را انتخاب کرده اند و از افراط گری فمنیسم غربی دور هستند، صحیح نیست.» 
 
«استفانو الییوی» استاد دانشگاه «بادوفا»ی ایتالیا معتقد است: «برخی زنانی که اسلام را پذیرفته اند، به این تصمیم ابعاد سیاسی می دهند.» از منظر الییوی، اسلام به آنان سیاستی معنوی هدیه می کند و اندیشه نظام مقدس را به تفکرشان می افزاید، با این حال الییوی معتقد است این روش نگاه به جهان، روشی مردانه است و زنان کمتر به آن پاسخ مثبت می دهند!  
برخی زنان تازه مسلمان، بعد از تصمیم به پذیرش اسلام، ترجیح می دهند، آرام تر حرکت کنند و به تدریج آداب و رسوم اسلام را اجرا نمایند. برای مثال دوشیزه فالوت هنوز احساس نمی کند برای با حجاب شدن آماده شده باشد هر چند لباس هایی بلندتر و گشادتر از قبل می پوشد.  
 

اما چرا زنان بیشتر از مردان؛

اشاره شد که در موج اسلام گرایی غرب، ورزشکاران، سوپراستارها، خوانندگان، نوازندگان و مدل‌های زن بسیاری به آن پیوسته اند.
دکتر «هیفاء جداد» استاد دانشگاه بیرمنگام انگلستان با تائید مطلب فوق می افزاید: «این پدیده نمایشگر عکس العمل بسیاری از زنان علیه ناهنجاری های اخلاقی جوامع غربی است. آنان نسبت به گرایش، پشتیبانی و مشارکتی که اسلام به آنان هدیه می کند، احساس خوشایندی دارند.»

 

آغاز سنگ اندازی ها و ایجاد مشکلات؛

زنان مشهوری که روزگاری اندام، صدا، شهرت و جاذبه های جنسی آنها در خدمت منافع سرمایه داری بود و هر روز تصاویر آنها در مجلات به چاپ می رسید، ناگهان با گرایش به اسلام و انتخاب حجاب با مشکلات مختلفی مواجه می شوند. با بایکوت خبری سنگینی روبرو می شوند و با بی مهری سیستمی که مدعی آزادی ادیان و پوشش است.

تهدیدها از همه سو به طرف آنها سرازیر می شود، آنها ممکن است از شغل خود محروم، از محل کار خود اخراج  و به تروریسم توصیف شوند. مشکلاتی که با خانواده های خود پیدا می کنند که جای خود دارد.

 

چه اتفاقی افتاده است؟!

ترویج مسایل جنسی و عرضه زیبایی های زن همسو با آن، منجر به انحراف انسان از مسیر اصلی زندگی‏ اش می ‏شود. در جوامع به اصطلاح آزاد که تبلیغات مداوم، زنان را به سوی عرضه و نمایش خویش می‏ کشد و زیبایی های زن مرتب از طریق رسانه ‏ها به جامعه عرضه می‏ شود جامعه به انحراف کشیده شده و سلامت روانی جامعه و خانواده به مخاطره می افتد.
از سویی اسلام به دلیل ساختارهای محکمی که دارد و کاربردی بودن قواعد آن، وارد میدان می شود. برنامه این دین در خصوص زنان به گونه ای است که آنها را در سایه حجاب به عرصه فعالیت های اجتماعی می‌آورد تا معلم عاطفه، رقت، لطف، تربیت و محبت و مانند آن باشد برخلاف دنیای غرب که عفاف را از زن می‌رباید، او را به شکل اسباب بازی راهی بازار می کند تا غریزه عده ای را تأمین کند. برایش هم مهم نیست که در این میان شخصیت زن را نابود سازد.
 از سویی می دانیم که زنان نیمی از پیکره یک جامعه را تشکیل می‌دهند و می‌توانند در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نقش آفرین باشند. اسلام با طرح پوشش زن در حقیقت جواز حضور او در اجتماع را صادر کرده است و با دستورات خردمندانه درباره اخلاق اجتماعی زن، جلوی گسترش فساد و ناهنجاری‌های ناشی از اختلاط زن و مرد را گرفته است.

بنابراین بیراه نیست که دشمنان اسلام اهمیت حجاب را بعنوان سلاح زنان مسلمان دریافته‌اند و بهمین منظور اولین اقدامی که در راستای جنگ فرهنگی سعی در انجام آن دارند از بین بردن این پوشش و عفاف در زنان است؛ چون به روشنی می‌دانند که اگر این گوهر ارزشمند از زنان گرفته شود، منشاء فسادها و ناهنجاری‌های عظیمی در جامعه اسلامی خواهد شد.
 در همین راستا و در حالی که مسلمانان کشورهای مختلف غربی در سال های اخیر با محدودیت هایی از جمله محدودیت در پوشش اسلامی مواجه شده اند، رسانه های آنان به بهانه های مختلف از زنان ایرانی می خواهند حجاب خود را از سر بردارند به همین منظور آنها اخیرا صفحه ای در فیس بوک به راه انداخته اند که به دنبال حیازدایی از زنان جامعه ایران است گرچه برخلاف تمام تبلیغاتی که از سوی رسانه های غربی برای آن صورت پذیرفت نتوانست نیت ناپاک گردانندگان آن را برآورده سازد.

این صفحه از زنان ایرانی می خواهد تا تصاویر بدون حجاب خود را در آن به اشتراک بگذارند. در واقع آنها با طرح این موضوع آرزوی خود را به عنوان مطالبه زنان ایرانی مطرح می کنند! برای تاثیر گذاری بیشتر نیز از عوامل وطنی بهره می گیرند و مسیح علی نژاد روزنامه نگار فراری و خبرنگار بدسابقه برای انجام این ماموریت انتخاب می شود. این انتخاب مناسب به این دلیل است که به وی در این زمینه دارای عقده هایی روانی است عقده هایی که خود به آنها تصریح دارد.
 آنها در این پروژه به زنان ایرانی مسلمان چنین القا می کنند که حجاب با آزادی در تضاد است و هر کسی در انتخاب پوشش آزاد است؛ با این حال آنچه این دروغ را نمایان می سازد گرایش روزافزون زنان غربی به حجاب و اسلام است چرا که اگر شعارهای غرب پیرامون آزادی زنان حقیقت داشت و بانوان احساس آزادی کامل می‌کردند ضرورتی نداشت اسلام بیاورند و خود را محصور به حجاب کنند.
متأسفانه نکته دردناک در این مقوله حاکی از این است که تعدادی از چهره های شاخص سینمایی و ورزشی کشورمان نیز متأثر از جو روانی کاذب و فریبنده رسانه های متخاصم و معاندِ ضد اسلام، بر خلاف باورهای دینی و هنجارهای ارزشمند جامعه ای که به آن تعلق دارند؛ کورکورانه در تکمیل پازل ضد ارزشی و ضد بشری برهنگی و بی بند و باری اخلاقی نقش آفرینی نموده و خود را در معرض این بلای مخرب قرار میدهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  درسهای زندگی
 

توصیه مقام معظم رهبری به جوانان در مورد اولویت انتخاب بین کار اجرایی و کار فرهنگی:

«کار اساسی عبارت است از هدایت»

   

مطالب جديد

مخاطب اول
شنبه, 22 مهر 1396
article thumbnailچند اقدام لازم که مسئولان در آستانه خیمه‌شب بازی جدید دولت آمریکا باید انجام دهند؛ مخاطب اول؛ در...
آفت مدیران غیرانقلابی
جمعه, 14 مهر 1396
article thumbnailنگاه طعمه ای یا مسئولانه ی مدیران، از منظر مقام معظم رهبری؛ « گفتمان انقلاب اسلامی: شرایط کنونی کشور به لحاظ این‌که...
article thumbnailرابطه قضا و قدر الهی و تفویض امور به اسباب و علل؛ اثر استاد شهید مرتضی مطهری (رحمة الله علیه) از پیغمبر...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com